Xiaomi Mi Band 5
Źródło: gsmManiak

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie zaprezentowany! Ta opaska stanie się hitem

Krystian MowelKrystian Mowel
11 Czerwca 2020

Xiaomi wreszcie zaprezentowało najnowszą opaskę – Mi Band 5. Długo wyczekiwany produkt nie kryje już żadnych tajemnic. Posiada moduł NFC i umożliwia płatności zbliżeniowe. Niestety, w Polsce trochę na nią poczekamy.

Niezwykle stylowy i funkcjonalny gadżet kosztuje zaledwie 130 złotych i oferuje znacznie więcej niż konkurencja.

Xiaomi Mi Band 5 a płatności zbliżeniowe

Najważniejszą nowością w smartbandzie jest dodanie moduły NFC do podzespołów opaski. Oczywiście sam moduł NFC nie oznacza możliwości wykonywania płatności zbliżeniowych, do tego potrzebny jest też system płatności. Na rynku chińskim, opaski posiadają wsparcie UnionPay, który niestety w naszym kraju nie jest wszędzie akceptowany. Być może Xiaomi nawiąże współpracę z Visa lub Mastercard, tak jak miało to miejsce w Rosji, przy okazji premiery Xiaomi Mi Band 4.

Xiaomi Mi Band 5 – specyfikacja

Opaska posiada bardzo pojemną baterią 125 mAh, która pozwoli na pracę urządzenia do 14 dni na jednym ładowaniu. Samo urządzenie jest ładowane magnetycznie. Smartband posiada ekran AMOLED o przekątnej 1,1 cala oraz rozdzielczości 126x294 pikseli. Urządzenie jest wodoszczelne, wykonane z poliwęglanu i niezwykle odporne na upadki. Bez problemu połączymy je z telefonami Androida lub iOS. Producent zadbał również o nowe funkcje – monitorowania snu czy kontrolowania cyklu menstruacyjnego. Jej cena wynosi zaledwie 128 zł w wersji z NFC oraz 105 zł bez niej.

Następny artykuł