Huawei Mate 40 Pro
Źródło: gsmManiak

Huawei P40 Pro+ już w Polsce! Huawei Mate 40 z futurystycznym aparatem

Krystian MowelKrystian Mowel
15 Czerwca 2020

Ostatni okres dla firmy Huawei jest dość intensywny. Od dzisiaj możemy zakupić w polskich sklepach najpotężniejszy smartfon chińskiego producenta – Huawei P40 Pro+, którego cena bardzo szokuje. Z kolei Huawei Mate 40 Pro ma otrzymać innowacyjny aparat.

Oba telefony to tegoroczne flagowce, które mają stanąć w szranki z najlepszymi urządzeniami konkurencji. Jak poradzą sobie w tym pojedynku?

Huawei P40 Pro+ dostępny w Polsce!

Pierwszą z informacji dotyczących firmy Huawei jest dzisiejszy debiut najmocniejszego modelu Huawei jaki kiedykolwiek powstał. Urządzenie posiada 5 aparatów z tyłu obudowy i jest uznawane są najbardziej zaawansowany smartfon fotograficzny. Dodatkowo posiada bardzo dobre podzespoły, szczególnie ekran w rozdzielczości 2K, którego kolory zwalają znów. Podobnie zresztą jak jego cena, która wynosi 5999 zł! Jednak w przypadku zakupu P40 Pro+ przed końcem czerwca otrzymasz za darmo zegarek Huawei Watch GT 2E oraz słuchawki Freebuds 3!

Huawei Mate 40 Pro z kosmicznym aparatem

Warto zwrócić uwagę na inne model chińskiej firmy – Huawei Mate 40 Pro, który ma wyróżniać się obiektywem aparatu. Nie od dziś wiadomo, że chiński producent jest liderem na rynku fotosmartfonów i stara się to miano dzielnie chronić. Stąd decyzja o wykorzystaniu obiektywy 108 Mpix, który ma pojawić się w Mate 40 Pro. Sensor nie zostanie osamotniony, gdyż wesprze go nowy obiektyw 9P. Urządzenie ma zadebiutować w okolicach września i października tego roku.

Następny artykuł