Huawei P40 Lite 5G
Źródło: strona producenta

Huawei P40 Lite - najtańszy smartfon z obsługą sieci 5G

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Maja 2020

Huawei właśnie zaprezentowało nowy wariant modelu P40 Lite, który pojawił się na rynku kilka tygodni temu. Smartfon pozwala na obsługę sieci 5G oraz posiada ulepszony procesor i aparat.

P40 Lite dostępny jest już od kilka tygodni, jednak dopiero teraz firma Huawei wypuściła model z możliwością wykorzystania sieci 5G. Doszła również kilka innych ulepszeń.

P40 Lite 5G – najtańsza obsługa nowego standardu sieci

Najnowsze urządzenie spod szyldu firmy Huawei posiada ekran FullHD+ o przekątnej 6,5 cala z rozdzielczością 2400 x 1080 pikseli oraz standardem HDR10. Sercem urządzenia jest nowy, ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 820 5G, wspierany przez 6GB pamięci RAM. Posiadacze tego modelu do swojej dyspozycji mają również 128 GB pamięci wewnętrznej.

P40 Lite 5G – nowy aparat

Oprócz dołączenia modemu 5G i ulepszenia procesora względem poprzedniego modelu producent zadbał również o lepszy aparat. Na wyposażeniu smartfona znajduje się poczwórny aparat z głównym obiektywem o rozdzielczości 64 Mpix. Słabsza z kolei jest bateria, która teraz wynosi 4000 mAh zamiast 4200. Huawei jednak zapewnia, że jest ona tak samo funkcjonalna, jak miało to miejsce dotychczas. Telefon trafi do sklepów 29 maja i będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Space Silver, Crush Green i Midnight Black.

Następny artykuł