Twitter
Źródło: Spider's Web

Twitter wprowadza wpisy dźwiękowe. Funkcja jest już udostępniana na iOS

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Czerwca 2020

Kilka lat temu Twitter zwiększył limit znaków do 280, jednak dla wielu użytkowników to wciąż niewystarczająca liczba. Korporacja postanowiła rozwiązać ten problem i zaproponowała nową funkcję – tweety dźwiękowe.

Chwilowo z powyższej funkcji mogą skorzystać tylko nieliczni użytkownicy aplikacji, którzy posiadają urządzenie z systemem iOS.

Twitter wprowadza nagrania

Zmiana, która miała miejsce w 2017 roku miała pozwolić użytkownikom Twittera na swobodne wypowiedzi i możliwość przekazania większej ilości treści. Niestety, okazało się że 280 znaków to wciąż za mało. Twitter postanowił rozwiązać ten problem, jednak jeszcze bardziej powiększyć limit znaków, zdecydował się wprowadzić tweety głosowe. Czy takie rozwiązanie zadowoli użytkowników platformy i całkowicie przerzucą się na nagrania? Ciężko to stwierdzić.

Tweety dźwiękowe tylko dla nielicznych

Funkcja jest wciąż w trakcie testów i ciężko powiedzieć, kiedy każdy użytkownik Twittera będzie mógł z niej skorzystać. Na razie dostęp do tego udogodnienia otrzymają wybrani użytkownicy posiadający system iOS. Opcja ma pojawić się u wszystkich posiadaczy urządzeń Apple w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Nie wiadomo, kiedy trafi ona również do posiadaczy Androidów. Co ciekawe, nasze nagranie może zostać połączone ze standardowym tweedem, dzięki czemu nasze wpisy mogą wynosić 280 znaków i dodatkowo kilkusekundowe nagranie.

Następny artykuł