COVID-19 w iOS 13.5
Źródło: Twitter

Co nowego wprowadza iOS 13.5? Znamy szczegóły nowej aktualizacji Apple

Krystian MowelKrystian Mowel
19 Maja 2020

Najnowsze oprogramowanie iOS 13.5 GM przeznaczone na smartfony firmy Apple już wkrótce trafi na nasze telefony. Oprócz niego, producenci zapowiedzieli również iPadOS 13.5 GM – tabletowy odpowiednik. Finalne wersje trafiły już do deweloperów. Co nowego?


Wydaje się, że aktualizacja zostanie udostępniona jeszcze w tym tygodniu, przynajmniej tak można wnioskować po zapowiedziach ekspertów.

Apple ułatwia walkę z koronawirusem

Wersja 13.5 wprowadza ułatwienie w korzystaniu z Face ID w maseczkach. Zastosowano uproszczenia związane z wpisywaniem kodu i korzystania z urządzenia z zasłoniętą twarzą. Ponadto, Apple we współpracy z Google wprowadziło nową aplikację, umożliwiającą śledzenie koronawirusa. Wykorzystuje ona łączność Bluetooth, zbierając informację o pobliskich osobach, które również posiadają taką aplikacje. W przypadku, gdy przechodziliśmy blisko osoby zakażonej i zaznaczy to ona w aplikacji, otrzymamy powiadomienie o tym fakcie.

iOS 13.5 GM – co nowego i kiedy premiera?

Oprócz aplikacji przeznaczonych głównie do ochrony zdrowia, Apple wprowadza również usprawnienia dotyczące komunikatora FaceTime, rozwiązując problem ze zbyt dużymi kafelkami. Dodatkowo, najnowsza wersja wprowadzi możliwość udostępniania karty medycznej osobom ze służby zdrowia. Oczywiście nie zabrakło wielu poprawek do znalezionych wcześniej błędów. Finalne wersje mogą zostać udostępnione jeszcze w tym tygodniu. Bardzo możliwe, że już w najbliższym czasie doczekamy się odświeżenia również innych oprogramowani: macOS 10.15.5, watchOS 6.2.5 oraz tvOS 13.4.5.

Następny artykuł