Techgame.pl
iOS14

Gizchina.com

Koniec z iOS! Apple zmienia nazwę oprogramowania iPhone'ów

19 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Czy to koniec iOS? Wszystko wskazuje na to, że Apple wycofa się z wcześniej podjętej decyzji i zmieni nazwę oprogramowania. iPhoneOS, tak ma nazywać się nowy system, który będzie przeznaczony dla smartfonów firmy z Cupertino.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wydarzenie pod nazwą Apple Worldwide Developers Conference, które może przynieść wiele informacji na temat działań Apple w tym roku.

iPhoneOS zamiast iOS

Taką rewelację podaje Jon Prosser, renemowany ekspert od przecieków związanych z firmą Apple. Według Prossera, firma z Cupertino podjęła decyzję o zmianie nazwy systemu operacyjnego iPhone’ów, co oznacza powrót do pierwotnej nazwy, która została zastąpiona swego czasu przez iOS. Po blisko 10 latach smartfony od Apple będą ponownie działały dzięki systemowi iPhoneOS. Takie rozwiązanie nie powinno wcale dziwić, gdyż amerykański gigant już od pewnego czasu odchodził od uniwersalnego systemu na wszystkich urządzeniach.

iPadOS, tvOS, macOS, watchOS i wreszcie iPhoneOS

Decyzja o powrocie do pierwotnej nazwy została prawdopodobnie podjęta w 2018 roku, kiedy to pierwszy raz w iPadzie system operacyjny urządzenia nosił nazwę iPadOS. Apple powoli charakteryzowało wersje programu do konkretnego urządzenia i tak powstały tvOS, watchOS oraz macOS. Zanim jednak iPhone stracą nazwę iOS ze swojej zawartości to czeka nas premiera nowego oprogramowania iOS 14, która będzie miała miejsce we wrześniu tego roku.

Tagi:

iOSiPhoneApple

Krystian MowelAutor

Doświadczony copywriter i dziennikarz na wielu mniejszych portalach internetowych. Fanatyk angielskiej piłki, koszykówki zza oceanu i jazdy na rowerze fixed bike. Zarażony grą na konsolach – szczególnie seriami Fify i NBA2K. Miłośnik dobrego gotowania i podróżowania.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >