iOS14
Źródło: Gizchina.com

Koniec z iOS! Apple zmienia nazwę oprogramowania iPhone'ów

Krystian MowelKrystian Mowel
19 Czerwca 2020

Czy to koniec iOS? Wszystko wskazuje na to, że Apple wycofa się z wcześniej podjętej decyzji i zmieni nazwę oprogramowania. iPhoneOS, tak ma nazywać się nowy system, który będzie przeznaczony dla smartfonów firmy z Cupertino.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wydarzenie pod nazwą Apple Worldwide Developers Conference, które może przynieść wiele informacji na temat działań Apple w tym roku.

iPhoneOS zamiast iOS

Taką rewelację podaje Jon Prosser, renemowany ekspert od przecieków związanych z firmą Apple. Według Prossera, firma z Cupertino podjęła decyzję o zmianie nazwy systemu operacyjnego iPhone’ów, co oznacza powrót do pierwotnej nazwy, która została zastąpiona swego czasu przez iOS. Po blisko 10 latach smartfony od Apple będą ponownie działały dzięki systemowi iPhoneOS. Takie rozwiązanie nie powinno wcale dziwić, gdyż amerykański gigant już od pewnego czasu odchodził od uniwersalnego systemu na wszystkich urządzeniach.

iPadOS, tvOS, macOS, watchOS i wreszcie iPhoneOS

Decyzja o powrocie do pierwotnej nazwy została prawdopodobnie podjęta w 2018 roku, kiedy to pierwszy raz w iPadzie system operacyjny urządzenia nosił nazwę iPadOS. Apple powoli charakteryzowało wersje programu do konkretnego urządzenia i tak powstały tvOS, watchOS oraz macOS. Zanim jednak iPhone stracą nazwę iOS ze swojej zawartości to czeka nas premiera nowego oprogramowania iOS 14, która będzie miała miejsce we wrześniu tego roku.

Następny artykuł