Dell Alienware
Źródło: DigitalTrends.com

Dell Alienware przedstawia nowy monitor gamingowy z odświeżaniem 360 Hz

Krystian MowelKrystian Mowel
21 Maja 2020

Gamingowy oddział firmy Dell – Alienware przedstawiła nowy monitor przeznaczony specjalnie dla graczy. Posiada on matrycę z częstotliwością odświeżania 360 Hz oraz obsługuje technologie Nvidia G-Sync oraz AMD FreeSync.

Dotychczas standardem w tego rodzaju sprzęcie było odświeżanie na poziomie 240 Hz., jednakże użycie specjalnego trybu overlocking pozwala osiągać aż 360 Hz.

Magia dla oczu

Nowy monitor od Alienware posiada 24,5-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości FullHD. Wykorzystanie wyświetlacza typu IPS pozwala na dokładniejsze przedstawienie szerokich kątów widzenia oraz doskonałej reprodukcji barw kolorów. W wypadku tego monitora mamy do czynienia z 99% palety barw sRGB. W przypadku takich podzespołów ciężko o lepszy performance w grach.

Nvidia G-Sync i AMD FreeSync

Na tylnym panelu znajdziemy aż trzy porty USB 3.0, dwa wejścia HDMI 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe. Producent postanowił wyposażyć monitor w jeszcze jedno udogodnienie, którym jest funkcja AlienFX, pozwalająca na pełną konfigurację systemu podświetlenia monitora. Warto dodać, że sprzęt jest kompatybilny z usługami Nvidia G-Sync oraz AMD FreeSync, co ułatwia współprace z najpopularniejszymi kartami graficznymi. Data jego premiery i cena nie zostały jeszcze ujawnione. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać kilka tygodni.

Następny artykuł