Xiaomi
Źródło: Wikipedia

Xiaomi dostarczyło na globalny rynek milion sztuk smartfonów Mi 10 i Mi 10 Pro

Krystian MowelKrystian Mowel
21 Maja 2020

Chińska firma Xiaomi obchodzi w tym roku rocznicę dziesięciu lat istnienia. Po początkowej rewolucji cenowej, firma drastycznie zmieniła swoją strategię dotyczącą wyceny produkowanych urządzeń. Mimo to, Xiaomi mocno wierzy w popularność produktów, gdyż dostarczyła na rynek blisko milion egzemplarzy smartfona Mi 10.

Mi 10 i Mi 10 Pro to tegoroczne flagowce chińskiego producenta, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Xiaomi nie zamierzało kalkulować i już na samym początku założyło, iż jest w stanie sprzedać milion sztuk tego przełomowego urządzenia.

Sprzedaż telefonów Xiaomi rośnie

Według informacji, które podaje chińska firma Xiaomi, w pierwszym kwartale tego roku sprzedaż wszystkich smartfonów osiągnęła 29,2 miliona sztuk, czyli aż o 4,7% więcej niż w poprzednim roku w analogicznym okresie. Chińczycy dodali również, że ilość dostaw Mi 10 i Mi 10 Pro przekroczył milion sztuk. Co ciekawe, nie ma tutaj mowy o samej sprzedaży, wobec czego możemy wnioskać, że tyle właśnie egzemplarzy zostało dostarczonych do sklepów na całym świecie.

Xiaomi chwali się przychodami

Oprócz informacji na temat samej ilości sprzedanych bądź dostarczonych smartfonów, Xiaomi podaje informacje na temat wyników finansowych. Przychody w pierwszym kwartale 2020 roku osiągnęło poziom 30,3 mld juanów, co oznacza wzrost o 12,3% względem zeszłego roku. Podobnie wygląda sytuacja biorąc pod uwagę wszystkie produkty Xiaomi. Co ciekawe przychód ze sprzedaży innych produktów niż smartfony wzrósł aż o połowę na rynku zagranicznym. Patrząc na nieprzerwany rozwój chińskiego producenta możemy spodziewać się w nadchodzących latach tendencji wzrostowej, która może doprowadzić do przejęcie dominacji nad rynkiem urządzeń elektronicznych.

Następny artykuł