Philips 272B1G
Źródło: Strona producenta

Philips 272B1G – monitor FullHD wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu

Krystian MowelKrystian Mowel
22 Czerwca 2020

Philips 272B1G to najnowsze urządzenie uznanego na całym świecie producenta, który został stworzony w 100% z tworzyw uzyskanych z recyklingu. Posiada wyświetlacz o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 1080p. Urządzenie jest w niezwykle energooszczędne i oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań.

Cena urządzenia ma być dość wysoka jak na urządzenie tego rodzaju, jednak cena jest w dużym stopniu zawyżona ze względu na sposób wytworzenia.

Philips 272B1G – parametry


Monitor posiada 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) i charakteryzuje się podwyższonym do 75 Hz odświeżaniem obrazu. Urządzenie posiada też specjalny wyłącznik, który sprawia, iż użycie energii spada do 0 W. Szczególnym w tym urządzeniu jest też sposób jego wytworzenia, gdyż został on wykonany w 100% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Philips 272B1G – zalety


Producent tworząc nowy monitor wykorzystał funkcję Low Blue, która wpływa na redukcję niebieskiego światła. W konsekwencji pozwala to na zredukowanie zmęczenia oczu, tak ważnego podczas długo godzinnej pracy przed ekranem. Dodatkowo producent wykorzystał rozwiązanie PowerSensor, która odpowiada za identyfikowanie użytkownika przed ekranem. Gdy nie znajdujemy się przed monitorem zostaje on wygaszony, oszczędzając energię. Cena monitora Philips 272B1G została ustalona na poziomie 1020 złotych, urządzenie wkrótce trafi do sklepów.

Następny artykuł