Techgame.pl
WhatsApp

Mobtech

WhatsApp z lepszym szyfrowaniem na iOS – odpowie za nie iCloud

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Użytkownicy WhatApp, którzy korzystają z urządzeń Apple już wkróce otrzymają lepszą ochronę kopii zapasowych tworzonych przez aplikację. Kluczową rolę w tym procesie ma odebrać iCloud, czyli wirtualna chmurą urządzeń z jabłkiem.

Użytkownicy twierdzą, że takie rozwiązanie już dawno powinno zagościć w aplikacji, gdyż ich rozmowy, wiadomości, a nawet wysyłane zdjęcia są łatwo dostępne do przechwycenia.

Testowanie wyczekiwanych zmian w WhatsApp


Rozmowy prowadzone przez WhatApp są szyfrowane i całkowicie bezpieczne, jednakże zupełnie inaczej jest w przypadku kopii zapasowych trzymanych w chmurze Google i Apple. Komunikator umożliwia zapisywanie plików multimedialnych w chmurze, aby były one łatwo dostępne na innych urządzeniach, w razie awarii. Niestety, wpływa to na brak szyfrowani tych danych. Aplikacja pracuje od połowy marca nad wdrożeniem nowego systemu szyfrowania, który miałby zabezpieczyć wszystkie dane użytkowników.

Apple lekko w tyle za Google


Warto wspomnieć, że taka funkcja już istnieje na urządzeniach z Androidem, gdzie dane użytkowników zapisywane na Dysku Google są szyfrowane i znacznie lepiej zabezpieczone. Teraz podobne rozwiązanie ma być wprowadzone w urządzeniach Apple, jednakże z wykorzystaniem chmury iCloud. Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na przyszłą aktualizację, która powinna rozwiązać problem.

Tagi:

iOSDysk GoogleGoogleApple

Krystian MowelAutor

Doświadczony copywriter i dziennikarz na wielu mniejszych portalach internetowych. Fanatyk angielskiej piłki, koszykówki zza oceanu i jazdy na rowerze fixed bike. Zarażony grą na konsolach – szczególnie seriami Fify i NBA2K. Miłośnik dobrego gotowania i podróżowania.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >