WhatsApp
Źródło: Mobtech

WhatsApp z lepszym szyfrowaniem na iOS – odpowie za nie iCloud

Krystian MowelKrystian Mowel
25 Maja 2020

Użytkownicy WhatApp, którzy korzystają z urządzeń Apple już wkróce otrzymają lepszą ochronę kopii zapasowych tworzonych przez aplikację. Kluczową rolę w tym procesie ma odebrać iCloud, czyli wirtualna chmurą urządzeń z jabłkiem.

Użytkownicy twierdzą, że takie rozwiązanie już dawno powinno zagościć w aplikacji, gdyż ich rozmowy, wiadomości, a nawet wysyłane zdjęcia są łatwo dostępne do przechwycenia.

Testowanie wyczekiwanych zmian w WhatsApp

Rozmowy prowadzone przez WhatApp są szyfrowane i całkowicie bezpieczne, jednakże zupełnie inaczej jest w przypadku kopii zapasowych trzymanych w chmurze Google i Apple. Komunikator umożliwia zapisywanie plików multimedialnych w chmurze, aby były one łatwo dostępne na innych urządzeniach, w razie awarii. Niestety, wpływa to na brak szyfrowani tych danych. Aplikacja pracuje od połowy marca nad wdrożeniem nowego systemu szyfrowania, który miałby zabezpieczyć wszystkie dane użytkowników.

Apple lekko w tyle za Google

Warto wspomnieć, że taka funkcja już istnieje na urządzeniach z Androidem, gdzie dane użytkowników zapisywane na Dysku Google są szyfrowane i znacznie lepiej zabezpieczone. Teraz podobne rozwiązanie ma być wprowadzone w urządzeniach Apple, jednakże z wykorzystaniem chmury iCloud. Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać na przyszłą aktualizację, która powinna rozwiązać problem.

Następny artykuł