Surf Game
Źródło: centrumxp.pl

Rywal dla dinozaura z Google Chrome – Microsoft Edge z wbudowaną grą

Krystian MowelKrystian Mowel
28 Maja 2020

Twórcy Microsoft Edge zdecydowali się pójść w ślady swojego największego rywala Google Chrome i przedstawili nową, wbudowaną w przeglądarkę grę, która działa również będąc w trybie offline.

Surf Game, bo tak nazywa się wbudowana aplikacja sprawi, iż w przypadku braku łączności internetowej nie będziemy musieli polegać tylko na kultowym już dinozaurze.

Surf Game w Microsoft Edge

Microsoft przygotowując Surf Game inspiracje czerpał od swojego konkurenta – Google Chrome, który znany jest z minimalistycznej gry zręcznościowej, w której wcielamy się w postać niewielkiego dinozaura. W Microsoft Edge postawiono na surfing i stworzono grę dla miłośników ujarzmiania dzikich fal. Dostępne są trzy różne tryby gry – surfowanie, jazda na czas oraz slalom.

Jak uruchomić grę?

Aby włączyć grę i zacząć zabawę w Surf Game wystarczy wpisać w pasek adresu: edge://surf. Po chwili powinna pojawić się animacja z surferem, który tylko czeka na świetną zabawę. W grze steruje się zarówno za pomocą klawiatury jak i myszki. Microsoft stara się poprawić wizerunek swojej przeglądarki, która przez wielu użytkowników uznawana jest jako najwolniejszą na rynku.

Następny artykuł