Xiaomi Mi TV Stick
Źródło: Xiaomiworld.com

Xiaomi Mi TV Stick już niedługo zadebiutuje na rynku

Krystian MowelKrystian Mowel
28 Maja 2020

Chińska marka potwierdziła poszerzenie oferty o kolejny produkt. Już wkrótce klienci będą mogli zakupić nową przystawkę do TV – Xiaomi Mi TV Stick, czyli swego rodzaju pendrive ze złączem HDMI, który wtykamy bezpośrednio do telewizora.

Xiaomi planowało zaprezentowanie nowej przystawki już od kilku tygodni, jednak dopiero dzisiaj zostało to oficjalnie potwierdzone przez samą firmę.

Xiaomi Mi TV Stick na rynku za kilka dni

W trakcie internetowej konferencji przedstawiciele Xiaomi potwierdzili, iż Mi Stick TV powinien trafić na sklepowe półki zaledwie w przeciągu kilku kolejnych dni. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Amlogic, który wspiera 2 GB pamięci RAM. Dodatkowo producent przeznaczył 8GB miejsca w pamięci wewnętrznej do wykorzystania przez użytkowników.

Nowości w przystawce od Xiaomi

Co ciekawe Mi TV Stick będzie zasilany przez port USB-C, jednakże podpięcie do telewizora to już zasługa zwykłego portu HDMI. Ponadto przystawka będzie obsługiwała technologie 4K HDR oraz DTS-HD. Łączyć z siecią będzie się za pomocą Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth w wersji 4.2. Oczywiście całość będzie funkcjonować dzięki systemowi Android TV w wersji 8.1 Oreo. Koszt urządzenia? Około 100 dolarów, czyli prawie 400 zł.

Następny artykuł