Techgame.pl
Smartfon

pixbay.com

Rewolucyjne smartfony. W przyszłym roku telefony zyskają niezwykłą funkcję

9 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Fakt, że smartfony wykonują co chwila ogromne skoki technologiczne, nikogo już nie powinien dziwić. Z prostego urządzenia do komunikacji głosowej i tekstowej, telefony awansowały do wielofunkcyjnego narzędzia multimedialnego. W przyszłym roku wykonają duż

Chiński gigant w branży technologicznej zamierza wprowadzić nową funkcję do swoich smartfonów. Xiaomi, bo o nim jest teraz mowa, już w przyszłym roku chce zaoferować użytkownikom coś, czego jeszcze na rynku nie widzieliśmy. Mowa o wysuwanym obiektywie.

Innowacyjne obiektywy w telefonach Xiaomi

Choć najnowsze smartfony umożliwiają już robienie zdjęć w bardzo dobrej jakości, od zawsze miały swoje charakterystyczne wady. Każdy miłośnik chwytania momentów za pomocą telefonu z pewnością wie, o czym mowa - zdjęcia nocą oraz zoom.

Xiaomi postanowiło rozwiązać te problemy. Szczególnie skupiło się na drugim z nich. Próba zrobienia dobrego jakościowo zdjęcia z choćby niewielkim przybliżeniem, zwykle kończy się sromotną porażką i nagle nasze ujęcia zaczynają przypominać te, które bez zooma robiły nasze telefony 15 lat temu. Chiński koncern uznał, że najwyższy czas to zmienić.

Wysuwane obiektywy już w przyszłym roku

W swoich najnowszych modelach smartfonów Xiaomi zaimplementuje obiektywy, które będą miały możliwość wysuwania się z obudowy, w celu zapewnienia użytkownikom ogromnego zooma optycznego. Będzie to różnica jak między niebem a ziemią, w porównaniu do obecnie oferowanych przez smartfony zoomów cyfrowych czy hybrydowych. 

Nowy projekt Xiaomi ma zapewnić amatorom fotografii możliwość wykorzystania większej przysłony, co zwiększy ilość światła wejściowego o aż 300%. Co więcej, najnowsza technologia ma zapewnić ostrość zdjęć aż 20% większą, niż ta, którą oferują dostępne na rynku modele.

Te parametry rozwiążą problem kiepskiej jakości zdjęć wykonywanych nocą lub w miejscach z ograniczoną dostępnością światła.

Rewolucja fotograficzna

Smartfony z wysuwanym obiektywem mają pojawić się na rynku już w przyszłym roku. Xiaomi zapowiada prawdziwą rewolucję. Sprzęt zapewni niesamowite możliwości robienia zdjęć, których dotąd nie mieliśmy szansy doświadczyć, używając w tym celu smartfona.

Co ciekawe, Chiński koncern zarzeka się, że mimo wysuwanego obiektywu, który musi przecież mieć miejsce do schowania się, urządzenia mają być bardzo podobnej grubości, co obecnie dostępne smartfony. 

Kiedy i za ile?

Obecnie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery pierwszego smartfona z wysuwanym obiektywem, Xiaomi zapewnia jednak, że będzie to miało miejsce w 2021 roku. Cena również nie jest znana. Z pewnością w najbliższych miesiącach poznamy więcej szczegółów na temat nowego wynalazku Xiaomi.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >