Smartfon
Źródło: pixbay.com

Rewolucyjne smartfony. W przyszłym roku telefony zyskają niezwykłą funkcję

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
9 Listopada 2020

Fakt, że smartfony wykonują co chwila ogromne skoki technologiczne, nikogo już nie powinien dziwić. Z prostego urządzenia do komunikacji głosowej i tekstowej, telefony awansowały do wielofunkcyjnego narzędzia multimedialnego. W przyszłym roku wykonają duży krok w kierunku zastąpienia aparatów cyfrowych.

Chiński gigant w branży technologicznej zamierza wprowadzić nową funkcję do swoich smartfonów. Xiaomi, bo o nim jest teraz mowa, już w przyszłym roku chce zaoferować użytkownikom coś, czego jeszcze na rynku nie widzieliśmy. Mowa o wysuwanym obiektywie.


Innowacyjne obiektywy w telefonach Xiaomi


Choć najnowsze smartfony umożliwiają już robienie zdjęć w bardzo dobrej jakości, od zawsze miały swoje charakterystyczne wady. Każdy miłośnik chwytania momentów za pomocą telefonu z pewnością wie, o czym mowa - zdjęcia nocą oraz zoom.


Xiaomi postanowiło rozwiązać te problemy. Szczególnie skupiło się na drugim z nich. Próba zrobienia dobrego jakościowo zdjęcia z choćby niewielkim przybliżeniem, zwykle kończy się sromotną porażką i nagle nasze ujęcia zaczynają przypominać te, które bez zooma robiły nasze telefony 15 lat temu. Chiński koncern uznał, że najwyższy czas to zmienić.

Windows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanieWindows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanieCzytaj dalej


Wysuwane obiektywy już w przyszłym roku


W swoich najnowszych modelach smartfonów Xiaomi zaimplementuje obiektywy, które będą miały możliwość wysuwania się z obudowy, w celu zapewnienia użytkownikom ogromnego zooma optycznego. Będzie to różnica jak między niebem a ziemią, w porównaniu do obecnie oferowanych przez smartfony zoomów cyfrowych czy hybrydowych.


Nowy projekt Xiaomi ma zapewnić amatorom fotografii możliwość wykorzystania większej przysłony, co zwiększy ilość światła wejściowego o aż 300%. Co więcej, najnowsza technologia ma zapewnić ostrość zdjęć aż 20% większą, niż ta, którą oferują dostępne na rynku modele.


Te parametry rozwiążą problem kiepskiej jakości zdjęć wykonywanych nocą lub w miejscach z ograniczoną dostępnością światła.

Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajPrzełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy


Rewolucja fotograficzna


Smartfony z wysuwanym obiektywem mają pojawić się na rynku już w przyszłym roku. Xiaomi zapowiada prawdziwą rewolucję. Sprzęt zapewni niesamowite możliwości robienia zdjęć, których dotąd nie mieliśmy szansy doświadczyć, używając w tym celu smartfona.


Co ciekawe, Chiński koncern zarzeka się, że mimo wysuwanego obiektywu, który musi przecież mieć miejsce do schowania się, urządzenia mają być bardzo podobnej grubości, co obecnie dostępne smartfony.


Kiedy i za ile?


Obecnie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery pierwszego smartfona z wysuwanym obiektywem, Xiaomi zapewnia jednak, że będzie to miało miejsce w 2021 roku. Cena również nie jest znana. Z pewnością w najbliższych miesiącach poznamy więcej szczegółów na temat nowego wynalazku Xiaomi.

Biedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieBiedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
  2. Hitowe tradycyjne placki ziemniaczane po białorusku. Deklasują przepis Gessler
  3. Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiaj
  4. Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawna
  5. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  6. Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcja
  7. Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowzięty

Następny artykuł