Techgame.pl
Screen z The Medium

Steam

Nowy gameplay z polskiego The Medium. Horror zaprezentowany na 14-minutowym wideo

6 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W sieci pojawił się nowy trailer polskiej produkcji The Medium. To pierwszy tak długi gameplay z gry. Widać na nim autorską mechanikę dwóch światów, parę przerywników filmowych i przeciwników, przed którymi będziemy musi

  • Bloober Team pokazało nowy gameplay z The Medium

  • Gra pojawić się ma na PC i Xbox Series X/S już 28 stycznia

  • Nowy gameplay pokazuje kolejne mechanizmy rozgrywki

Premiera polskiego The Medium od Bloober Team zbliża się wielkimi krokami, więc dość logicznym posunięciem jest pokazywanie coraz więcej materiałów z rozgrywki. Tak naprawdę do tej pory nie wiemy do końca "z czym to się je", jednak nowy gameplay nieco przybliża parę mechanik. 

Bloober Team i kolejny polski horror

Bloober Team to studio dość znane w Polsce, które zasłynęło przede wszystkim survival horrorem utrzymanym w konwencji "symulatora chodzenia", czyli Layers of Fear. Produkcja okazała się bardzo klimatyczna, dość ciekawa fabularnie i przede wszystkim straszna. 

Z czasem Bloober Team dostarczyło kontynuację serii Layers of Fear w postaci dodatku do "jedynki" i pełnoprawnej drugiej części. Później ukazał się naprawdę wyjątkowy horror Observer utrzymany w estetyce cyberpunka (niedawno ukazała się jego odświeżona wersja z wieloma ulepszeniami graficznymi), a także Blair Witch

Gdy studio udowodniło, że nie zepsują gry bazującej na znanej marce (co w branży nie jest tak oczywiste), postanowili oni ruszyć z kolejnym autorskim pomysłem. Tym jest horror The Medium, czyli obecnie największa i najdroższa gra stworzona przez krakowskie studio.

Długi gameplay z The Medium

W sieci pojawił się kolejny, tym razem aż ponad 14-minutowy gameplay z polskiej pozycji. The Medium z pewnością ucieszy oko, szczególnie, jeżeli chodzi o lokacje, które zapowiadają się naprawdę przepięknie. Zapewne duża w tym zasługa inspirowania się obrazami Zdzisława Beksińskiego. Jednak nie grafika zagwarantuje grze sukces, a...

Gameplay! Jeżeli o nim mowa, trzeba wspomnieć o autorskiej mechanice "dwóch światów", czyli podzielenia się ekranu na dwa, co przypomina trochę kanapowe gry kooperacyjne z tą różnicą, że tu gramy pojedynczo. Sterujemy wtedy jedną postacią w dwóch światach, co pozwala nam rozwiązywać zagadki bądź zdobywać nowe informacje o świecie gry.

Takie rozwiązanie jest wizytówką gry, a Bloober Team już wcześniej mówiło, że pomysł ten jest możliwy do zrealizowania tylko dzięki nowej generacji. W końcu jednocześnie na ekranie renderowane są dwie, zupełnie inaczej wyglądające lokacje. Marianne, główna bohaterka, będzie mogła w określonych miejscach przechodzić między wymiarami w celu np. odblokowania drogi w rzeczywistym świecie dzięki majstrowaniu w świecie duchów. Przyznajmy, że czegoś takiego w grach jeszcze nie było i jest to szalenie ciekawe, jak zostanie przyjęte przez graczy. 

Przeciwnicy i znane nazwiska

Na nowym gameplayu widzimy także przeciwników, a przynajmniej część z nich, którą stanowią niemal niewidzialne upiory. Te zagrażają naszej postaci w świecie rzeczywistym, jednak w tym drugim - można się przed nimi bronić. Niestety tego jeszcze nie pokazano, ale spodziewamy się, że wkrótce usłyszymy o grze jeszcze więcej, w końcu premiera ma odbyć się 28 stycznia.

Za produkcją stoją też znane fanom horroru nazwiska - Bloober Team postanowił odezwać się do Akiry Yamaoki, czyli kompozytora muzyki dla serii Silent Hill, który zgodził się współpracować przy The Medium. W polskiej wersji usłyszmy Marcina Dorocińskiego (jego twarz również zobaczymy) i Weronikę Rosati, zaś w angielskiej wersji w główne monstrum wcieli się znany praktycznie każdemu Troy Baker. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Fatalne wieści od ASUS. Ceny komponentów komputerowych podrożeją

  • Microsoft zazdrości Sony ich DualSense. Xbox X i S mają otrzymać podobny pad

  • Steam napędza branżę gamingową już od 17 lat. Przez ten czas zmienił się nie do poznania

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >