Techgame.pl
this is the zodiac speaking

materiały prasowe

Zapowiedziano This is the Zodiac Speaking - thriller psychologiczny o jednym z najbardziej znanych morderców wszech czasów

26 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Sprawa mordercy znanego jako Zodiak do dziś pełna jest pytań bez odpowiedzi. Studio Klabater tworzy grę inspirowaną tamtymi wydarzeniami. Zagramy w nią już niedługo.

Fani wszystkich kryminałów i thrillerów łączcie się - nadchodzi gra inspirowana jedymi z najbardziej zagadkowych zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych.

"Mówi Zodiak"

Historia Zodiaka jest jedną z najbardziej znanych zagadek kryminalnych w historii. Morderca grasował pod koniec lat 60. XX wieku w San Francisco. Stał się znany z tego, że... chciał być znany. Wysyłał listy do policji i redakcji różnych pism. Niezliczona ilość dziennikarzy próbowała ustalić personalia mordercy, jednak ostatecznie się to nie udało. Zodiak wysyłał zagadki kryptograficzne i szyfry - niektórych nie udało się rozwiązać po dziś dzień. Te, które udało się jednak rozwiązać zawierały zazwyczaj przechwałki odnośnie popełnionych zbrodni. Studio Klabater zapowiedziało właśnie grę, która jest silnie inspirowana tamtymi wydarzeniami.

Thriller psychologiczny w FPP

Gra This is the Zodiac Speaking ma być psychologicznym thrillerem z widoku FPP, zaś grafika jest stylizowana na filmy z lat działalności mordercy. Sama grafika nie jest jednak tu najważniejsza, gdyż fabuła opowiada o Robercie Hartnellu, reporterze lokalnej gazety w którego się wcielimy. Dostajemy list od Zodiaka, a naszym głównym motywem ma być odkrywanie jego tożsamości poprzez choćby rozwiązywanie zagadek. Twórcy zapowiadają, że produkcja podzielona ma być na dwa tryby: jeden z nastawieniem na akcję i skradanie, drugi kojarzony ze współczesnymi przygodówkami fabularnymi. Niestety, nie wiemy czy w którymś z nich wcielimy się w samego mordercę. Gra zapowiadana jest z myślą o PC, XOne, PS4 i Switchu, a jej premiera nastąpi już niedługo, bo 24 września tego roku. Grę na Steam znajdziecie tutaj.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >