Techgame.pl
Fragment spotu inteligentnego etui Vmed

youtube.com/vmed/kadr z filmu

Powstało etui na telefon, które skontroluje stan naszego organizmu. Vmed zachwycił na targach CES

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Jedną z interesujących nowinek, które ogłoszono przy okazji targów CES 2021 jest etui Vmed. Nietypowe opakowanie telefonu posiada technologie zdolne do pomiaru między innymi tętna czy temperatury ciała. Łącznie ustalić można 10 zdrowotnych a

  • Vmed przy okazji targów CES przedstawił etui na telefon naszpikowane technologiami pomiarowymi

  • Akcesorium ma sprawdzać nawet 10 funkcji związanych ze zdrowiem organizmu

  • Ma współpracować z systemami iOS i Android

  • Niestety brakuje kilku pożądanych informacji odnośnie debiutu ustrojstwa

Smartfony, inteligentne opaski czy zegarki mogą już sprawdzać nasze funkcje zdrowotne. Jedna z firm uznała jednak, że przyda nam się też etui, które zajmie się mierzeniem stanu zdrowia. Prezentacja Vmed towarzyszyła egorocznym targom Consumer Electronics Show.

Spore możliwości inteligentnego etui

Etui Vmed ma być jedynym tego typu akcesorium, które w czasie rzeczywistym potrafi przekazywać dane na temat kondycji posiadacza. Aplikacja pozwoli sprawdzić na bieżąco wyniki, jak również zapisać je do późniejszego wglądu, na przykład podczas konsultacji lekarskiej. 

Informacje mają być także gotowe do udostępnienia poprzez internet. Firma podkreśla, iż żadne inne urządzenie nie dostarczy tylu pomiarów. Dodaje, iż przeprowadzane badania mogą skutecznie wiązać się z kontrolą zdrowia w kontekście COVID-19.

Producent zachwala urządzenie, wskazując na możliwość ustalenia dzięki niemu aż 10 czynników. Należą do nich kluczowe aspekty, jak temperatura ciała, tętno, zmienność rytmu serca, tlen we krwi, elektrokardiogram, ciśnienie krwi, oddech, zmienność oddechu.

Etui odnotuje też poziom stresu i ogólne zmęczenie. Jest lekkie oraz przeprowadza badanie nieinwazyjnie. Może być ciekawą alternatywą dla osób, którym nie zależy na urozmaiconych zegarkach. Taka ochronka telefonu potencjalnie stanowi ciekawą opcję na prezent dla starszej albo podatnej na choroby osoby.

Póki co czekamy na więcej szczegółów

Firma przepytała różne osoby na temat funkcjonalności produktu. Wypowiedzieli się dla niej pracownicy medyczni oraz rodzice. Jeden z doktorów miał zauważyć, że pomiary czynione przy okazji nawet regularnych wizyt nie pokazują tyle, ile stała kontrola inteligentnego urządzenia.

Jedna z mam miała docenić przystępność i przydatność w kontekście zachorowań jej dzieci. Chwaliła mobilność oraz łatwość użytkowania powiązanej aplikacji. Inna sprawa, że trudno zweryfikować wiarygodność tych głosów, więc równie dobrze mogłyby pochodzić od klasycznego lekarza lub zadowolonego konsumenta z reklamy TV.

Choć koncepcja brzmi ciekawie, to pozostaje wiele pytań. Przede wszystkim nie dysponujemy obiektywnymi opiniami, bazując jedynie na hasłach reklamowych. Produkt jest nowy i pochodzi od bliżej nieznanej firmy.

Vmed informuje o testach i rekomendacjach, ale zarazem nie podaje konkretów. Nie funkcjonuje też strona, na której przyjmowane miały być zamówienia.

Na obecną chwilę ustrojstwo posiada media społecznościowe, jednakże ograniczają się do kilku zdjęć i krótkiego promo filmowego. Być może jest jeszcze za wcześnie na ujawnienie pozostałych detali i wprowadzenie produktu na rynek. Zastanawia jednak podawanie linku do nieistniejącego aktualnie sklepu.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >