Techgame.pl
Mężczyzna oglądający Netflixa

Pixabay.com

Sztuczna inteligencja pomoże nam wybrać film na wieczorny seans. Netflix testuje innowacyjną funkcję

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wybór filmu na wieczorny seans to niezwykle ważna decyzja. Wszak od niej będą zależały nasze najbliższe godziny. Mając tę świadomość, niejednokrotnie siadając przed telewizorem spędzamy dobrych kilkanaście minut, przeglądając bibliotekę serwisu i p

  • Netflix testuje nową funkcję Shuffle Play

  • Umożliwi ona sztucznej inteligencji dobór filmów i seriali na podstawie preferencji użytkownika

  • Shuffle Play ma się pojawić w serwisie w najbliższych miesiącach

Ileż razy każdy użytkownik Netflixa wertował bezmyślnie bibliotekę, starając się znaleźć ten „jedyny” film bądź serial? Niekiedy zajmowało to dłużej niż samo oglądanie. A jeszcze innym razem po prostu zrezygnowaliśmy z seansu, bo poszukiwania spaliły na panewce. Kiedy już sekcje w stylu: Ponieważ oglądałeś „x”... nie dają rady, Netflix wychodzi z nową funkcją, dzięki której sztuczna inteligencja przeszuka bazę Netflixa za nas.

Netflix wprowadzi funkcję Shuffle Play

Nowa funkcja Netflixa obecnie jest w końcowej fazie testów i ma być dostępna dla wszystkich użytkowników w pierwszej połowie roku 2021. Oznacza to, że już w najbliższych miesiącach każdy subskrybent Netflixa będzie miał prywatnego, superinteligentnego doradcę do spraw seansów filmowych i serialowych.

Dzięki oparciu Shuffle Play na technologii sztucznej inteligencji algorytm będzie określał nasze preferencje filmowe na podstawie tego, co oglądaliśmy wcześniej. Dzięki temu będzie w stanie w ułamki sekund przeszukać całą bibliotekę serwisu i stworzyć sekcję ze swoimi propozycjami, które powinny nam się spodobać.

Maszyna losująca wybrała

Dzięki Shuffle Play będziemy mogli w zasadzie obejrzeć losowy wybrany przez sztuczną inteligencję film, na podstawie naszych preferencji. Dzięki temu od włączenia telewizora do startu seansu będzie mogło minąć zaledwie kilkadziesiąt sekund. Jest to idealna funkcja dla tych, którzy nie lubią przebijać się przez setki pozycji i sprawdzać opisów, recenzji i ocen poszczególnych materiałów.

Z drugiej strony można by pomyśleć, że to, czego nam dziś brakuje, to po prostu telewizja. Kanał, na którym bez przerwy lecą jakieś filmy, seriale czy inne programy, który pozwoli go po prostu włączyć i, nie marnując naszych cennych sił umysłowych na szukanie i wybieranie, zwyczajnie obejrzeć.

Shuffle Play spersonalizuje telewizję dla użytkownika

Największa różnica pomiędzy telewizją a Shuffle Play polega na tym, że na Netflixie nie będziemy zdani na łaskę człowieka ustalającego ramówkę. To, co będziemy oglądać, zostanie wybrane przez program komputerowy znający od podszewki nasze preferencje. Wówczas otrzymamy własny, spersonalizowany kanał „telewizyjny”, który w dodatku pozwoli nam przejść do kolejnej pozycji w kolejce w każdej chwili.

Trzeba przyznać, że nowa funkcja Netflixa, choć nie jest czymś superodkrywczym, będzie z pewnością doceniona przez wielu użytkowników. Zwłaszcza tych, którzy bardzo cenią swój czas i nie chcą go marnować na długie szukanie odpowiedniego filmu. Shuffle Play ma być dostępne w pierwszej połowie 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >