Techgame.pl
Telefon w dłoni mężczyzny siedzącego na plaży.

pickpik.com

Koniec z zawracaniem głowy przez pracodawcę podczas urlopu. WhatsApp wprowadzi nową funkcję

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Urlop to czas odpoczynku od pracy. Fizycznego, owszem, ale przede wszystkim - psychicznego. Niestety w obecnych czasach, kiedy nieustannie jesteśmy w sieci i nawet nie czytając wiadomości, bombardują nas ciągłe powiadomienia, całkowite zapomnienie o pracy

Większość ekspertów pochylających się nad kwestią efektywnego odpoczynku od pracy twierdzi, że człowiek potrzebuje tygodnia, by przestać myśleć o pracy i kolejnego tygodnia, by jego mózg faktycznie od niej odpoczął. Aby wypoczynek był skuteczny, musimy odciąć się od wiadomości z pracy. Nie jest to obecnie takie łatwe.

WhatsApp pozwoli pracownikom zaznać spokoju

Funkcja wyłączenia powiadomień danej konwersacji czy grupy jest doskonale znana wszystkim użytkownikom aplikacji społecznościowych. Niestety nie do końca rozwiązuje to problem unikania presji związanej z pracą, gdy jesteśmy na urlopie.

Każde włączenie komunikatora, mimo braku powiadomień, będzie wiązało się z tym, że wyświetli nam się lista konwersacji, na których mamy nieodczytane wiadomości. Będziemy je widzieć za każdym razem, gdy włączymy komunikator w celach prywatnych, a do tych one głównie służą.

Brak właściwego odpoczynku - zwiększenie stresu, spadek wydajności

W momencie kiedy kilka razy dziennie będzie nam się pojawiała przed oczami wciąż rosnąca lista nieodczytanych konwersacji, trudno będzie nam się naprawdę uwolnić od pracy. Niektórym mimo wszystko się uda, ale inni podczas wypoczynku na plaży będą rozmyślać o tym, co mogło się wydarzyć w pracy pod jego nieobecność i o czekających go obowiązkach po powrocie.

Wówczas urlop nie pozwoli nam odpowiednio wypocząć, co poskutkuje obniżeniem naszej wydajności na przestrzeni miesięcy. Będziemy zwyczajnie zmęczeni i zestresowani. To niebezpieczne połączenie, które może skutkować problemami zdrowotnymi na wielu płaszczyznach.

WhatsApp zadba o psychikę urlopowiczów

Popularna aplikacja WhatsApp, która wykorzystywana jest przez wielu indywidualnych użytkowników jako komunikator, często stanowi narzędzie komunikacji między pracownikami firmy. Developerzy komunikatora postanowili zadbać o to, by żadne niechciane konwersacje w żaden sposób nie przerywały nam odpoczynku.

Aplikacja testuje właśnie nowy tryb wakacji. To funkcja, która pozwoli nam nie tylko wyłączyć powiadomienia konwersacji, lecz także „spakować” niechciane konwersacje do przysłowiowego worka z napisem „nie otwierać przed końcem wakacji”.

Kiedy tryb wakacyjny zostanie oficjalnie dodany do apki?

Tego jeszcze nie wiemy. Obecnie jest w fazie testów. Na szczęście do sezonu urlopowego zostało jeszcze trochę czasu. Z pewnością wystarczy on twórcom WhatsAppa na dopieszczenie i zaimplementowanie nowej funkcji. Jest szansa, że już amatorzy zimowych wyjazdów będą mogli cieszyć się absolutnym wyciszeniem konwersacji w trybie wakacyjnym.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >