Telefon w dłoni mężczyzny siedzącego na plaży.
Źródło: pickpik.com

Koniec z zawracaniem głowy przez pracodawcę podczas urlopu. WhatsApp wprowadzi nową funkcję

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
5 Listopada 2020

Urlop to czas odpoczynku od pracy. Fizycznego, owszem, ale przede wszystkim - psychicznego. Niestety w obecnych czasach, kiedy nieustannie jesteśmy w sieci i nawet nie czytając wiadomości, bombardują nas ciągłe powiadomienia, całkowite zapomnienie o pracy jest wyjątkowo trudne. WhatsApp postanowił zmierzyć się z tym problemem.

Większość ekspertów pochylających się nad kwestią efektywnego odpoczynku od pracy twierdzi, że człowiek potrzebuje tygodnia, by przestać myśleć o pracy i kolejnego tygodnia, by jego mózg faktycznie od niej odpoczął. Aby wypoczynek był skuteczny, musimy odciąć się od wiadomości z pracy. Nie jest to obecnie takie łatwe.


WhatsApp pozwoli pracownikom zaznać spokoju


Funkcja wyłączenia powiadomień danej konwersacji czy grupy jest doskonale znana wszystkim użytkownikom aplikacji społecznościowych. Niestety nie do końca rozwiązuje to problem unikania presji związanej z pracą, gdy jesteśmy na urlopie.


Każde włączenie komunikatora, mimo braku powiadomień, będzie wiązało się z tym, że wyświetli nam się lista konwersacji, na których mamy nieodczytane wiadomości. Będziemy je widzieć za każdym razem, gdy włączymy komunikator w celach prywatnych, a do tych one głównie służą.

Księżyc może mieć swojego Księżyc może mieć swojego "bliźniaka" i naukowcy go znaleźli. Niesamowite wieściCzytaj dalej


Brak właściwego odpoczynku - zwiększenie stresu, spadek wydajności


W momencie kiedy kilka razy dziennie będzie nam się pojawiała przed oczami wciąż rosnąca lista nieodczytanych konwersacji, trudno będzie nam się naprawdę uwolnić od pracy. Niektórym mimo wszystko się uda, ale inni podczas wypoczynku na plaży będą rozmyślać o tym, co mogło się wydarzyć w pracy pod jego nieobecność i o czekających go obowiązkach po powrocie.


Wówczas urlop nie pozwoli nam odpowiednio wypocząć, co poskutkuje obniżeniem naszej wydajności na przestrzeni miesięcy. Będziemy zwyczajnie zmęczeni i zestresowani. To niebezpieczne połączenie, które może skutkować problemami zdrowotnymi na wielu płaszczyznach.

PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premieryPS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premieryCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy znaleźli niezwykła planetę. Nikt nie chciałby tam trafić, aż ciężko uwierzyć

2. Poddała się popularnemu zabiegowi. Trafiła do szpitala w opłakanym stanie, teraz ostrzega innych


WhatsApp zadba o psychikę urlopowiczów


Popularna aplikacja WhatsApp, która wykorzystywana jest przez wielu indywidualnych użytkowników jako komunikator, często stanowi narzędzie komunikacji między pracownikami firmy. Developerzy komunikatora postanowili zadbać o to, by żadne niechciane konwersacje w żaden sposób nie przerywały nam odpoczynku.


Aplikacja testuje właśnie nowy tryb wakacji. To funkcja, która pozwoli nam nie tylko wyłączyć powiadomienia konwersacji, lecz także „spakować” niechciane konwersacje do przysłowiowego worka z napisem „nie otwierać przed końcem wakacji”.


Kiedy tryb wakacyjny zostanie oficjalnie dodany do apki?


Tego jeszcze nie wiemy. Obecnie jest w fazie testów. Na szczęście do sezonu urlopowego zostało jeszcze trochę czasu. Z pewnością wystarczy on twórcom WhatsAppa na dopieszczenie i zaimplementowanie nowej funkcji. Jest szansa, że już amatorzy zimowych wyjazdów będą mogli cieszyć się absolutnym wyciszeniem konwersacji w trybie wakacyjnym.

Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakaneGóra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojący wzrost liczby zgonów w Polsce. Lekarze ostrzegają: koronawirus to nie jedyny powód
  2. Jajka w zupełnie innym wydaniu, czyli po szkocku. Zaskakujące połączenie smaków, banalne w przygotowaniu
  3. Naukowcy znaleźli niezwykła planetę. Nikt nie chciałby tam trafić, aż ciężko uwierzyć
  4. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  5. NASA otrzymała niezwykle ważną wiadomość. Przybyła z bardzo dalekiego kosmosu, wielki sukces
  6. Pracownik zoo ukradł z wybiegu pingwiny. Próbował je sprzedać, popełnił głupi błąd

Następny artykuł