Popiersie Geralta z Riwii. Bohatera książek i gier z serii Wiedźmin.
Źródło: Pixabay

To już koniec Wiedźmina. Pożegnanie Białego Wilka nadchodzi

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Września 2020

Przygody Geralta z Riwii nie będą już kontynuowane. Oficjalnie poinformował o tym CD Projekt i jeżeli w przyszłości powstaną kolejne gry z uniwersum Wiedźmina, to ich bohaterem nie będzie już Biały Wilk.

Scena moderska również żegna się z Wiedźminem. Pożegnanie Białego Wilka to ostatni mod, który przedstawi zakończenie historii Geralta. Mod powstaje na silniku drugiej części sagi, a premiera produkcji została zapowiedziana na jesień 2020 roku.

Wiedźmin rozbudził fantazję graczy

Saga Wiedźmina jest tytułem, który sprawił, że polskie studio CD Projekt wypłynęło na szerokie wody świata branży gier komputerowych. W tym momencie “REDzi” są jednym z najważniejszych miejsc, w którym powstają rozbudowane gry z kategorii AAA. Trzy części Wiedźmina stopniowo zyskiwały coraz większe poważanie wśród graczy, a ostatnia część stała się jedną z najważniejszych gier RPG ostatnich lat. Dzięki ogromnemu sukcesowi gry, na popularności zyskały książki napisane przez Andrzeja Sapkowskiego, a Netflix wyprodukował wysokobudżetowy serial na podstawie przygód Rzeźnika z Blaviken. Teraz przyszedł czas na zakończenie przygód Geralta.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemSztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemCzytaj dalej

CD Projekt żegna Wiedźmina, moderzy również

Po latach wytężonych prac, twórcy w końcu ujawnili datę premiery moda Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka. Społeczność fanów, która zebrała się w okół produkcji opowiadających historię Rzeźnika z Blaviken będą musieli przygotować się na rychły koniec przygody z ulubionym łowcą potworów. Dzięki temu, że druga część gry od CD Projekt pozwalała na tworzenie modów, grupa programistów stworzyła dodatek, który ostatecznie kończy historię Geralta. Premiera Pożegnania Białego Wilka już niedługo.

Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASADziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASACzytaj dalej

Wiedźmin dostanie happy end?

Akcja Pożegnania Białego Wilka odbywać się będzie podczas wesela Geralta oraz Yennefer. W dodatku pojawią się również inne najważniejsze postaci z uniwersum Wiedźmina. Według twórców moda, w grze pojawi się również dużo nowości i urozmaiceń. Z rzeczy, które twórcy odpuścili wymienić należy nagrywanie nowych ścieżek dialogowych. Wynika to z prostego faktu, że zabieg taki podniósłby znacząco koszty produkcji dodatku. W Pożegnanie Białego Wilka będzie można zagrać na komputerach osobistych (brak wersji na konsole PlayStation i Xbox), dodatek będzie dostępny 26 października za darmo. Przy okazji zapowiedzi premiery ostatniego dodatku do Wiedźmina wypuszczony został obszerny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach
  2. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
  3. Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problem
  4. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus
  5. Mars w jakości 8K. Japończycy pokażą Czerwoną Planetę jakiej nie znamy
  6. O istnieniu tych tajemnic na Windows XP nie mieliście pojęcia. Najciekawsze easter egg'i legendarnego systemu

Następny artykuł