Techgame.pl
Geralt AI test

/watch?v=Q4xA26a-44U - Mind Simulation - wideo

Geralt żyje i rozmawia. Rosyjska firma chce powołać do życia NPC z gier

19 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Rosyjska firma zajmująca się opracowywaniem sztucznej inteligencji postawiła sobie bardzo specyficzny cel. Chcą, aby gry doczekały się prawdziwej rewolucji pod kątem kreacji światów, a pomóc ma w tym nic innego, jak właśnie AI.

Technologia AI w dzisiejszym świecie wprowadzana jest do wielu urządzeń i systemów mających pomóc człowiekowi. Rosysjka firma technologiczna stwierdziła, że NPC w grach są w dalszym ciągu zbyt mało żywe i postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. 

NPC z prawdziwym AI

Rosyjska firma The Mind Simulation Lab skupia się na badaniu, rozwoju i tworzeniu algorytmów opartych na sztucznej inteligencji. Jej pracownicy postawili sobie za cel opracowanie sztucznej inteligencji, która mogłaby porozumiewać się jak człowiek (ile razy już widzieliśmy, jak to się kończy). Twórcy chcą wykorzystać szerokie zastosowanie tak zaawansowanej AI dzięki m.in. Wiedźminowi 3. Gry opowiadające o  Geralcie z Rivii to jedne z najlepszych serii jakie ludzkość widziała, szczególnie trzecia część, Dziki Gon. Jesteśmy również wielkimi fanami CD Projekt RED, dlatego podjęliśmy ten wybór bardzo szybko - tłumaczą na swoje stronie twórcy czemu to właśnie na Geralcie i świecie z Wiedźmina testują swoją technologię. Choć sami przyznają, że Wiedźmin 3 jest świetny, to zauważają, że czegoś mu brakuje. Czego? Rozumnych postaci pobocznych, czyli NPC.

Pogadaj z Geraltem

The Mind Simulation Lab postanowili uczynić poboczne postacie w światach wykreowanych w grach wideo rozumnymi, a swoje badania przeprowadzają na świecie z wiedźmińskiej trylogii. To nowy rodzaj życia, ponieważ bohaterowie będą zachowywać się jak prawdziwi ludzie, posiadać unikalne cechy charakteru, wiedzę, zainteresowania, sny, cele życiowe i, przede wszystkim, będą świadomi, że są postaciami żyjącymi  w grze tak, jak my jesteśmy świadomi, że jesteśmy postaciami zamieszkującymi nasz świat - tłumaczą.

Dobra, brzmi to wszystko dość przerażająco i sam do końca nie wiem czy chciałbym grać w grę, w której każda postać jest rozumna do tego stopnia, że, jak twierdzą programiści z rosysjkiej firmy, "da się z nimi zaprzyjaźnić". Póki co zagłada nam nie grozi, albowiem testowe demo rozumnego Geralta nie przypomina w żaden sposób istoty wielce rozumnej. Mimo wszystko, same badania wydają się niezwykle ciekawe.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >