Techgame.pl
Geralt z Rivii

materiały prasowe

Wiedźmiński Gwint w końcu na Androidzie - premiera już niedługo!

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Znamy datę premiery jednej z najlepszych karcianek ostatnich lat na urządzeniach z Androidem. Do tej pory produkcja wyszła na komputerach PC i urządzeniach z iOS'em.

Pamiętacie jeszcze Gwinta? Minigrę z Wiedźmina 3 wciągającą czasami bardziej niż główna gra. Nie bez powodu powstało mnóstwo memów z Geraltem nie zważającym na okoliczności, chcącym jedynie zagrać w karty. CD Projekt RED podzieliło się w końcu datą premiery wersji gry na Androida. Gra zadebiutuje już 24 marca!

Gwint rządzi!

Gwint zaczął jako karciana minigra w Wiedźminie 3, w którym przez całą kampanię fabularną można było zbierać karty. Polega na potyczkach z przeciwnikami, gdzie wystawia się swoje wojska/ potwory/ postacie o konkretej liczbie punktów. Osoba, która uzbiera ich więcej - wygrywa. Zasady były proste, ale klimat, opisy kart i możliwość zdobycia tytułu mistrzowskiego skutecznie zachęciły graczy do poświęcenia czasu na minigrę, która zdobyła ich serca i okazało się nierzadko bardziej emocjonująca niż spora część innych, dużych gier. Nie dziwił więc fakt, iż CD Projekt RED postanowiło stworzyć samodzielną produkcję multiplayer opartą na tym pomyśle. Gra ostatecznie wyszła w 2018 roku na PC, a chwilę potem na konsole. Jednak wersja konsolowa nie przyjęła się wystarczająco i serwery zostaną niedługo wyłączone. CDPR stworzył w końcu wersję na iOS'a, a już w marcu nastąpi premiera na Androidzie. Co ciekawe, gra będzie wspierać rozgrywki cross-platformowe z użytkownikami iOS'a i PC. Będzie można powiązać też konto GoG, na którym zapisywane będą postępy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >