Nowa obowiązkowa aktualizacja systemu Windows 10. Znamy wszystkie szczegóły
-
-
Microsoft wypuścił tradycyjną aktualizację systemu
-
-
Grudniowy update określono kodem KB4592438
-
Łatka skupia się na poprawieniu bezpieczeństwa
-
Aktualizacja powinna pobrać się automatycznie i być gotowa do zaimplementowania
Windows 10 ma przygotowaną paczkę poprawek w ramach comiesięcznych wtorkowych aktualizacji. Tym razem pod lupę wzięto obronność niektórych programów.
Aktualizacje bezpieczeństwa niezmiennie priorytetem
Aktualizacje systemów czy aplikacji należą do podstaw obecności w świecie technologii. To swoiste abecadło grzecznego użytkownika. Luki w zabezpieczeniach to proszenie się o włamania, tak powszechne przecieź w dzisiejszych czasach.
Poprawki włączono do wersji 2004-OS Build 19041.685 oraz 20H2-OS Build 19042.685 . Wersja 20H2 zawiera wszystkie usprawnienia odpowiednika z oznaczeniem 2004.
Za sprawą grudniowej aktualizacji Microsoft poprawia właśnie fortyfikacje oprogramowania . Usprawnione pod tym względem zostają przeglądarka Microsoft Edge Legacy, a także aplikacje należące do pakietu Office. Inne programy wsparte przez elektronicznego giganta to Windows Media, Windows Fundamentals, Microsoft Graphics Component i Windows Virtualization.
Microsoft wzmiankuje o znanych problemach, które dopiero mają doczekać się rozwiązania. Pośród nich znajduje się odpowiadający za japońskie znaki Microsoft Japanese Input Method Editor.
Firma ma świadomość błędów we wprowadzaniu znaków typowych dla azjatyckiego kraju. W tym przypadku dochodzi do konfliktu znaków tradycyjnego kanji ze wspomagającymi czytanie furigana. Naprawy tego raczej niezbyt powszechnego w Polsce mankamentu można oczekiwać w najbliższym czasie.
Innym zagadnieniem, nad którym pracuje Microsoft, jest kwestia możliwej utraty certyfikatów użytkownika i systemowego , podczas aktualizacji do wersji 1809 lub późniejszej. Tyczy się to urządzeń z aktualizacją z 16 września. Tutaj również zapowiedziane jest przygotowanie paczek naprawiających niedogodności w następnych tygodniach.
Nie zapomnijcie o wtyczce Flash Player
Przy okazji Microsoft przypomina, że wraz z końcem grudnia dobiega końca wsparcie Adobe Flash Player . 12 stycznia natomiast zablokowana zostanie funkcjonalność wtyczki. Choć jej czasy świetności minęły, nadal może być gdzieniegdzie używana, a jako porzucona zostanie łakomym kąskiem dla cyberprzestępców.
Twórcy Flash Playera zachęcają do odinstalowania pozbawionego ich nadzoru oprogramowania. Temat odejścia wtyczki do historii w całości pokryliśmy we wcześniejszym tekście .