Yakuza 6 - Kazuma Kiryu
Źródło: igdb.com

Rewelacyjne gry w marcowym Xbox Game Pass. Takiej oferty dawno nie było

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
17 Marca 2021

Marzec zapowiada się fantastycznie dla subskrybentów usługi Microsoftu, Xbox Game Pass. W najbliższych dniach biblioteka Game Passa zostanie rozbudowana o aż kilkanaście tytułów, z których część to prawdziwe perełki. Jedną z nich jest polskie Outriders, które w dniu premiery zostanie udostępnione abonentom.

Xbox Game Pass to usługa, która powoli przestaje mieć sobie równych na rynku bibliotek gamingowych. Trudno uniknąć tu porównań do Netflixa czy innych serwisów streamingowych. Game Pass oferuje bowiem przeszło 100 gier na konsole Xbox, PC oraz urządzenia mobilne, na których możemy grać dzięki chmurze Microsoftu.

Marzec z Xbox Game Pass

Od wczoraj trwa marcowy wysyp nowych gier, dołączających do biblioteki usługi Xbox Game Pass. Już teraz możemy cieszyć się rozgrywką w fenomenalną grę Undertale, która wpisała się do kanonu legendarnych gier RPG, mimo tak młodego wieku - premierę miała w 2015 roku. A to dopiero początek!

W najbliższych tygodniach do Game Passa dołączą następujące tytuły:

 • Undertale (chmura, Xbox i PC) – Już dostępne
 • Empire of Sin (chmura, Xbox i PC) – 18 marca
 • Nier: Automata (PC) – 18 marca
 • Star Wars: Squadrons (Xbox) via EA Play – 18 marca
 • Torchlight III (PC) – 18 marca
 • Genesis Noir (Xbox i PC) – 25 marca
 • Octopath Traveler (Xbox i PC) – 25 marca
 • Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition (PC) – 25 marca
 • Supraland (PC) – 25 marca
 • Yakuza 6: The Song of Life (chmura, Xbox i PC) – 25 marca
 • Narita Boy (chmura, Xbox i PC) – 30 marca
 • Outriders (chmura i Xbox) – 1 kwietnia

Wśród nadchodzących tytułów trudno o słabe gry - większość z nich to prawdziwe perełki, a choć wielu z pewnością zainteresuje w pierwszej kolejności Outriders (polska produkcja science-fiction studia People Can Fly, która oferuje ciekawy tryb kampanii kooperacyjnej), to jest wśród nich kilka mniej głośnych obecnie, lecz genialnych produkcji.

Ogromne zmiany w InPost. Bez aplikacji nie nadasz już paczkiOgromne zmiany w InPost. Bez aplikacji nie nadasz już paczkiCzytaj dalej

Marcowe perełki

Z nowych produkcji w Xbox Game Pass na pewno warto zwrócić uwagę choćby na bardzo ciekawą i nietypową strategię ekonomiczną, jaką jest Empire of Sin, wydaną pod koniec ubiegłego roku przez Paradox Interactive. Gra została osadzona w czasach amerykańskiej prohibicji i pozwala nam wcielić się w jednego z bossów chicagowskiej mafii. Celem gry jest oczywiście rozbudowywanie swojego mafijnego imperium, by z małej organizacji przestępczej, stać się jedną z tych, które sieją postrach w całych Stanach Zjednoczonych.

Empire of Sin to jednak niejedyna produkcja dla fanów klimatów gangsterskich, gdyż w marcowym zestawieniu dostajemy również świetną Yakuzę 6, która jest zwieńczeniem historii protagonisty cyklu - Kazumy Kiryu. Dla fanów japońskiej wersji GTA, którą wielu uważa za znacznie lepszą niż seria Rockstara, jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa.

źródło: CD Action

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł