Techgame.pl
Ubisoft Plus

materiały własne

Nieoficjalne wieści o Ubisoft Plus. Subskrypcja może wejść pod skrzydła Micorosftu

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim wiele prognoz i przewidywań tego, co zdarzy się w kolejnych 12 miesiącach. A zdarzyć się może bardzo wiele. Plotki głoszą, że subskrypcja Ubisoft Plus miałaby pójść w ślady EA Play i dołączyć do

Mało kto tak naprawdę pamięta o pakiecie Ubisoft Plus. Zawinił tu prawdopodobnie słaby marketing. Usługa znienacka wystartowała we wrześniu 2019 roku. Mało się o tym słyszało zarówno przed jej uruchomieniem, jak i po nim. Kilka miesięcy później o subskrypcji Ubisoftu wszelki słuch zaginął, trudno więc się dziwić, że nie cieszy się zbyt wielką popularnością.

Xbox Game Pass wzbogaci się o Ubisoft Plus?

Z jednej strony nie byłoby nic dziwnego w tym, że Ubisoft Plus doczekałby się wcielenia do najpopularniejszej obecnie usługi abonamentowej z grami, jaką jest Xbox Game Pass Ultimate. W jej ramach otrzymujemy dostęp do ponad 100 gier z biblioteki Game Passa oraz kolejnych kilkadziesiąt pozycji w ramach usługi EA Play, która niedawno dołączyła do pakietu.

Co więcej, Xbox Game Pass Ultimate umożliwia rozgrywkę zarówno na konsoli Microsoftu, jak i na PC-tach oraz od niedawna także na smartfonach, w postaci gry w chmurze. Sam Microsoft zaś znany jest z wyjątkowo zaborczej polityki prowadzonej w bieżącym roku. W końcu pod jego skrzydła trafiło nie tylko EA Play, lecz także Bethesda.

Ubisoft Plus na Google Stadia

Z drugiej strony, zaledwie 2 tygodnie temu gry z Ubisoft Plus otrzymały wsparcie Google Stadia - usługi streamingu gier, która umożliwia graczom odpalenie najnowszych produkcji w najwyższych detalach. Więcej o usługach takich jak Stadia możecie przeczytać tutaj.

W ramach przyłączenia Ubisoft Plus do Stadia, subskrybenci usługi Ubisoftu będą mogli bezpłatnie grać w oferowane przez Ubisoft Plus gry poprzez Google Stadia. Co prawda tylko w rozdzielczości 1080p, ale wciąż. Nie będzie już potrzebny nowoczesny PC, by świetnie bawić się w AC Valhalla lub nowych Watch Dogsach. Przy czym obecnie działa to tylko w USA. Na Polskę trzeba będzie poczekać.

Ubisoft Plus

Biorąc pod uwagę współpracę z Google Stadia, trudno powiedzieć, czy Ubisoft zdecydowałby się dodatkowo na połączenie swojej usługi z Xbox Game Passem od Microsoftu. I czy gigantowi z Redmond opłacałoby się włączyć kolejną usługę do swojego pakietu, zachowując tę samą cenę, która i tak już jest dość wysoka.

Z drugiej strony cena Ubisoft Plus również jest dość odstraszająca, gdyż wynosi 59,99 zł miesięcznie. Fakt, że w usłudze znajdziemy ponad 100 gier wydanych przez Ubisoft, w tym najnowsze gry z serii Assassin’s Creed (tak, Valhallę też), Watch Dogs, Rayman, Prince of Persia czy Far Cry. Jednakże z mojej perspektywy jest to raczej zakup na maksymalnie 2 miesiące, żeby sobie ograć wszystko, co mnie interesuje, po czym zrezygnować z tej dość drogiej subskrypcji.

Trudno więc powiedzieć, co stanie się z Ubisoft Plus, jednak ewidentnie francuski wydawca nie zamierza spisywać na straty swojej usługi, biorąc pod uwagę połączenie jej z Google Stadia. Czy połączy się również z Xbox Game Passem? To się okaże. Jednak jeśli chcielibyście ograć Valhallę bez potrzeby wydawania na nią 200 złotych, to miesięczna subskrypcja Ubisoft Plus brzmi jak całkiem dobra alternatywa.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >