Ubisoft Plus
Źródło: materiały własne

Nieoficjalne wieści o Ubisoft Plus. Subskrypcja może wejść pod skrzydła Micorosftu

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Grudnia 2020

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim wiele prognoz i przewidywań tego, co zdarzy się w kolejnych 12 miesiącach. A zdarzyć się może bardzo wiele. Plotki głoszą, że subskrypcja Ubisoft Plus miałaby pójść w ślady EA Play i dołączyć do rodziny Xbox Game Pass.

Mało kto tak naprawdę pamięta o pakiecie Ubisoft Plus. Zawinił tu prawdopodobnie słaby marketing. Usługa znienacka wystartowała we wrześniu 2019 roku. Mało się o tym słyszało zarówno przed jej uruchomieniem, jak i po nim. Kilka miesięcy później o subskrypcji Ubisoftu wszelki słuch zaginął, trudno więc się dziwić, że nie cieszy się zbyt wielką popularnością.

Xbox Game Pass wzbogaci się o Ubisoft Plus?

Z jednej strony nie byłoby nic dziwnego w tym, że Ubisoft Plus doczekałby się wcielenia do najpopularniejszej obecnie usługi abonamentowej z grami, jaką jest Xbox Game Pass Ultimate. W jej ramach otrzymujemy dostęp do ponad 100 gier z biblioteki Game Passa oraz kolejnych kilkadziesiąt pozycji w ramach usługi EA Play, która niedawno dołączyła do pakietu.

Co więcej, Xbox Game Pass Ultimate umożliwia rozgrywkę zarówno na konsoli Microsoftu, jak i na PC-tach oraz od niedawna także na smartfonach, w postaci gry w chmurze. Sam Microsoft zaś znany jest z wyjątkowo zaborczej polityki prowadzonej w bieżącym roku. W końcu pod jego skrzydła trafiło nie tylko EA Play, lecz także Bethesda.

Ubisoft Plus na Google Stadia

Z drugiej strony, zaledwie 2 tygodnie temu gry z Ubisoft Plus otrzymały wsparcie Google Stadia - usługi streamingu gier, która umożliwia graczom odpalenie najnowszych produkcji w najwyższych detalach. Więcej o usługach takich jak Stadia możecie przeczytać tutaj.

W ramach przyłączenia Ubisoft Plus do Stadia, subskrybenci usługi Ubisoftu będą mogli bezpłatnie grać w oferowane przez Ubisoft Plus gry poprzez Google Stadia. Co prawda tylko w rozdzielczości 1080p, ale wciąż. Nie będzie już potrzebny nowoczesny PC, by świetnie bawić się w AC Valhalla lub nowych Watch Dogsach. Przy czym obecnie działa to tylko w USA. Na Polskę trzeba będzie poczekać.

Ubisoft Plus

Biorąc pod uwagę współpracę z Google Stadia, trudno powiedzieć, czy Ubisoft zdecydowałby się dodatkowo na połączenie swojej usługi z Xbox Game Passem od Microsoftu. I czy gigantowi z Redmond opłacałoby się włączyć kolejną usługę do swojego pakietu, zachowując tę samą cenę, która i tak już jest dość wysoka.

Z drugiej strony cena Ubisoft Plus również jest dość odstraszająca, gdyż wynosi 59,99 zł miesięcznie. Fakt, że w usłudze znajdziemy ponad 100 gier wydanych przez Ubisoft, w tym najnowsze gry z serii Assassin’s Creed (tak, Valhallę też), Watch Dogs, Rayman, Prince of Persia czy Far Cry. Jednakże z mojej perspektywy jest to raczej zakup na maksymalnie 2 miesiące, żeby sobie ograć wszystko, co mnie interesuje, po czym zrezygnować z tej dość drogiej subskrypcji.

Trudno więc powiedzieć, co stanie się z Ubisoft Plus, jednak ewidentnie francuski wydawca nie zamierza spisywać na straty swojej usługi, biorąc pod uwagę połączenie jej z Google Stadia. Czy połączy się również z Xbox Game Passem? To się okaże. Jednak jeśli chcielibyście ograć Valhallę bez potrzeby wydawania na nią 200 złotych, to miesięczna subskrypcja Ubisoft Plus brzmi jak całkiem dobra alternatywa.

Następny artykuł