Ubisoft Plus
Źródło: materiały własne

Nieoficjalne wieści o Ubisoft Plus. Subskrypcja może wejść pod skrzydła Micorosftu

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Grudnia 2020

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim wiele prognoz i przewidywań tego, co zdarzy się w kolejnych 12 miesiącach. A zdarzyć się może bardzo wiele. Plotki głoszą, że subskrypcja Ubisoft Plus miałaby pójść w ślady EA Play i dołączyć do rodziny Xbox Game Pass.

Mało kto tak naprawdę pamięta o pakiecie Ubisoft Plus. Zawinił tu prawdopodobnie słaby marketing. Usługa znienacka wystartowała we wrześniu 2019 roku. Mało się o tym słyszało zarówno przed jej uruchomieniem, jak i po nim. Kilka miesięcy później o subskrypcji Ubisoftu wszelki słuch zaginął, trudno więc się dziwić, że nie cieszy się zbyt wielką popularnością.

Xbox Game Pass wzbogaci się o Ubisoft Plus?

Z jednej strony nie byłoby nic dziwnego w tym, że Ubisoft Plus doczekałby się wcielenia do najpopularniejszej obecnie usługi abonamentowej z grami, jaką jest Xbox Game Pass Ultimate. W jej ramach otrzymujemy dostęp do ponad 100 gier z biblioteki Game Passa oraz kolejnych kilkadziesiąt pozycji w ramach usługi EA Play, która niedawno dołączyła do pakietu.

Co więcej, Xbox Game Pass Ultimate umożliwia rozgrywkę zarówno na konsoli Microsoftu, jak i na PC-tach oraz od niedawna także na smartfonach, w postaci gry w chmurze. Sam Microsoft zaś znany jest z wyjątkowo zaborczej polityki prowadzonej w bieżącym roku. W końcu pod jego skrzydła trafiło nie tylko EA Play, lecz także Bethesda.

Ubisoft Plus na Google Stadia

Z drugiej strony, zaledwie 2 tygodnie temu gry z Ubisoft Plus otrzymały wsparcie Google Stadia - usługi streamingu gier, która umożliwia graczom odpalenie najnowszych produkcji w najwyższych detalach. Więcej o usługach takich jak Stadia możecie przeczytać tutaj.

Koszmary graczy na ekranach kin. Filmowe adaptacje gier wideoKoszmary graczy na ekranach kin. Filmowe adaptacje gier wideoCzytaj dalej

W ramach przyłączenia Ubisoft Plus do Stadia, subskrybenci usługi Ubisoftu będą mogli bezpłatnie grać w oferowane przez Ubisoft Plus gry poprzez Google Stadia. Co prawda tylko w rozdzielczości 1080p, ale wciąż. Nie będzie już potrzebny nowoczesny PC, by świetnie bawić się w AC Valhalla lub nowych Watch Dogsach. Przy czym obecnie działa to tylko w USA. Na Polskę trzeba będzie poczekać.

Ubisoft Plus

Biorąc pod uwagę współpracę z Google Stadia, trudno powiedzieć, czy Ubisoft zdecydowałby się dodatkowo na połączenie swojej usługi z Xbox Game Passem od Microsoftu. I czy gigantowi z Redmond opłacałoby się włączyć kolejną usługę do swojego pakietu, zachowując tę samą cenę, która i tak już jest dość wysoka.

Z drugiej strony cena Ubisoft Plus również jest dość odstraszająca, gdyż wynosi 59,99 zł miesięcznie. Fakt, że w usłudze znajdziemy ponad 100 gier wydanych przez Ubisoft, w tym najnowsze gry z serii Assassin’s Creed (tak, Valhallę też), Watch Dogs, Rayman, Prince of Persia czy Far Cry. Jednakże z mojej perspektywy jest to raczej zakup na maksymalnie 2 miesiące, żeby sobie ograć wszystko, co mnie interesuje, po czym zrezygnować z tej dość drogiej subskrypcji.

Trudno więc powiedzieć, co stanie się z Ubisoft Plus, jednak ewidentnie francuski wydawca nie zamierza spisywać na straty swojej usługi, biorąc pod uwagę połączenie jej z Google Stadia. Czy połączy się również z Xbox Game Passem? To się okaże. Jednak jeśli chcielibyście ograć Valhallę bez potrzeby wydawania na nią 200 złotych, to miesięczna subskrypcja Ubisoft Plus brzmi jak całkiem dobra alternatywa.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł