Xbox Series X
Źródło: news.xbox.com

Poznaliśmy listę aplikacji VOD na konsolę Xbox Series X i S. Parę niespodzianek i zaskoczenie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Listopada 2020

Xbox Series to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana konsolowa marka roku. Wsteczną kompatybilnością i ponad setką gier w Game Passie podbiła serca wielu graczy. Choć nie była reklamowana jako stacja multimedialna, pojawi się na niej kilka aplikacji VOD. Już wiemy jakie.

Nowe konsole Microsoftu zadebiutują już za tydzień. Choć parametry konsoli i możliwości gamingowe konsoli są znane już od dłuższego czasu, wciąż nie było informacji o aplikacjach, które będzie można znaleźć w Xbox Store. Aż do teraz.

Serwisy VOD na Xbox Series X i S

Wszyscy pamiętamy fatalną kampanię marketingową Xbox One sprzed siedmiu lat. Konsola była wówczas reklamowana jako stacja multimedialna, która możliwościami będzie niemal dorównywała PC-tom. Nie było to najlepszym posunięciem ze strony amerykańskiego giganta.

Choć owa strategia marketingowa nie należała do najbardziej fortunnych, dziś ciężko nam sobie wyobrazić konsolę, na której nie będziemy mogli zainstalować aplikacji takich jak Netflix czy Spotify.

Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

Odtwarzacz… ekhem, konsola do filmów

Wychodząc oczekiwaniom graczy naprzeciw, Microsoft pominął w kampanii marketingowej pozagamingowe możliwości Xboxa, ale możliwość instalacji aplikacji VOD dodał. Większości się spodziewaliśmy, ale nie wszystkich.

Netflix oczywiście jest na szczycie listy. Aplikacja jest na każdej dostępnej platformie, nie mogłoby jej zabraknąć. Kolejne serwisy streamingowe, z których będziemy mogli korzystać na konsoli Microsoftu to między innymi Prime Video, Dolby Vision i Dolby Atmos oraz… Disney+.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym

Disney nie dla Polaków

Mimo dostępności aplikacji w sklepie Xboxa, z Disney+ nie będzie można skorzystać w Polsce. Serwis jak na razie nie jest dostępny w naszym kraju, choć podobno ma się to zmienić wiosną przyszłego roku. Na legalne oglądanie popularnego serialu The Mandelorian przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięNiezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięCzytaj dalej

Największa niespodzianka

Nagroda dla najbardziej zaskakującej pozycji na liście bezapelacyjnie wędruje do aplikacji Apple TV+. Dotąd sądzono, że jabłkowa telewizja pojawi się jedynie na konsoli Sony. Jej chwilowy sojusz z Microsoftem jest o tyle niespodziewany, że firmy stoczyły niedawno walkę, będąc po przeciwnych stronach barykady na pokrewnym froncie.

Kością niezgody Microsoftu i Apple stała się aplikacja xCloud. Usługa umożliwiająca na streamowanie gier z Xboxa na ekrany smartfonów jeszcze miesiąc temu nie była dostępna dla użytkowników iOS. Apple nie chciał xClouda w swoim sklepie.

Choć ostatecznie udało się wypracować kompromis, obecność Apple TV+ na konsolach Microsoftu jest niemałym zaskoczeniem. Najwyraźniej w tym przypadku firmy były zgodne, co bardzo ucieszy nabywców nowych konsol.

Zaskakujące informacje w telegazecie TVP. Widzowie przecierają oczy ze zdumieniaZaskakujące informacje w telegazecie TVP. Widzowie przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty
  2. Nowe obostrzenia już od środy? Poseł zdradził szczegóły spotkania z premierem
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  5. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny

Następny artykuł