Techgame.pl
Xbox Series X

news.xbox.com

Poznaliśmy listę aplikacji VOD na konsolę Xbox Series X i S. Parę niespodzianek i zaskoczenie

3 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Xbox Series to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana konsolowa marka roku. Wsteczną kompatybilnością i ponad setką gier w Game Passie podbiła serca wielu graczy. Choć nie była reklamowana jako stacja multimedialna, pojawi się na niej kilka aplikacji VOD.

Nowe konsole Microsoftu zadebiutują już za tydzień. Choć parametry konsoli i możliwości gamingowe konsoli są znane już od dłuższego czasu, wciąż nie było informacji o aplikacjach, które będzie można znaleźć w Xbox Store. Aż do teraz.

Serwisy VOD na Xbox Series X i S

Wszyscy pamiętamy fatalną kampanię marketingową Xbox One sprzed siedmiu lat. Konsola była wówczas reklamowana jako stacja multimedialna, która możliwościami będzie niemal dorównywała PC-tom. Nie było to najlepszym posunięciem ze strony amerykańskiego giganta.

Choć owa strategia marketingowa nie należała do najbardziej fortunnych, dziś ciężko nam sobie wyobrazić konsolę, na której nie będziemy mogli zainstalować aplikacji takich jak Netflix czy Spotify.

Odtwarzacz… ekhem, konsola do filmów

Wychodząc oczekiwaniom graczy naprzeciw, Microsoft pominął w kampanii marketingowej pozagamingowe możliwości Xboxa, ale możliwość instalacji aplikacji VOD dodał. Większości się spodziewaliśmy, ale nie wszystkich.

Netflix oczywiście jest na szczycie listy. Aplikacja jest na każdej dostępnej platformie, nie mogłoby jej zabraknąć. Kolejne serwisy streamingowe, z których będziemy mogli korzystać na konsoli Microsoftu to między innymi Prime Video, Dolby Vision i Dolby Atmos oraz… Disney+.

Disney nie dla Polaków

Mimo dostępności aplikacji w sklepie Xboxa, z Disney+ nie będzie można skorzystać w Polsce. Serwis jak na razie nie jest dostępny w naszym kraju, choć podobno ma się to zmienić wiosną przyszłego roku. Na legalne oglądanie popularnego serialu The Mandelorian przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Największa niespodzianka

Nagroda dla najbardziej zaskakującej pozycji na liście bezapelacyjnie wędruje do aplikacji Apple TV+. Dotąd sądzono, że jabłkowa telewizja pojawi się jedynie na konsoli Sony. Jej chwilowy sojusz z Microsoftem jest o tyle niespodziewany, że firmy stoczyły niedawno walkę, będąc po przeciwnych stronach barykady na pokrewnym froncie.

Kością niezgody Microsoftu i Apple stała się aplikacja xCloud. Usługa umożliwiająca na streamowanie gier z Xboxa na ekrany smartfonów jeszcze miesiąc temu nie była dostępna dla użytkowników iOS. Apple nie chciał xClouda w swoim sklepie.

Choć ostatecznie udało się wypracować kompromis, obecność Apple TV+ na konsolach Microsoftu jest niemałym zaskoczeniem. Najwyraźniej w tym przypadku firmy były zgodne, co bardzo ucieszy nabywców nowych konsol.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >