Techgame.pl
Fragment filmu, pt. The Yakuza Remastered Collection - Announcement Trailer | PS4

youtube.com/PlayStation

Yakuza zmierza na PC. Gracze w końcu dołączą do japońskiego świata gangów

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Yakuza zupełnie porzuca ekskluzywność i trafi także na komputery. Gracze preferujący tę platformę w końcu w pełni poznają japońską sagę. Ogranie tytułów ułatwi z kolei abonament XBOX Game Pass na PC.

Microsoft nie zapewnił na premierę XBOX Series X żadnego tytułu ekskluzywnego. Nie oznacza to jednak, że firma z Redmond składa broń. Zieloni mają pewnego asa w rękawie.

Game Pass furtką do poznania Yakuzy tanim kosztem

Premiera konsol nowej generacji jak zawsze zwiększyła tarcie między miłośnikami Sony i Microsoftu. PlayStation 5 i Xbox Series X weszły na rynek w listopadzie i od tego czasu trwa wojna między społecznością graczy. Pecetowców ucieszy natomiast fakt, że w cieniu konsolowej wojenki ich platforma ma się dobrze, a nowości XBOXa nie ominą ich sprzętu.

Microsoft już przed kilkoma laty postawił użytkowników Windowsa 10 na równi ze swoimi graczami konsolowymi. Tak oto tytuły, z których słynie firma z Redmond, od razu przygotowywane są także z myślą o PC.

Wisienką na torcie poczynań amerykańskiego giganta jest usługa XBOX Game Pass. Program dostępy równocześnie na komputerach i konsolach Xbox oraz w łączonej opcji Ultimate. Przez wielu określany jako gamingowy Netflix, zapewnia dostęp do ponad 150 gier. O nadchodzących nowościach na tę platformę pisaliśmy już tutaj.

Usługę Ultimate wyceniono na 54,99 złotych miesięcznie, a dla samego PC 39,99 złotych. Trwa jednak promocja, w ramach której pierwsze 3 miesiące dla użytkowników bez subskrypcji łącznie kosztują tylko... 4 złote. Tyle kosztowałoby więc przejście Yakuzy od 0 do 5, jeśli ktoś narzuciłby intensywne tempo i do marca miał dość czasu, aby przebić się przez wszystkie części japońskiej sagi o gangsterach.

W ramach biblioteki tytułów oferowanych w abonamencie znajdziemy zarówno gry first-party, które od pewnego czasu trafiają tam równo z premierą, jak i wybrane produkcje zewnętrznych deweloperów. Pośród takich gier spoza portfolio Microsoftu można wyróżnić Yakuzę.

Yakuza wkrótce niemal w komplecie w Game Passie

Aktualnie w Game Passie znajdują się Yakuza 0, a także remake'i klasycznych odsłon - Yakuza Kiwami 1 i 2. W 2021 roku pecetowcy doczekają się prawie kompletnej kolekcji uznanej serii o japońskiej mafii.

Microsoft zapowiedział, że w abonamencie zadebiutuje zremasterowana kolekcja Yakuza, w której skład wchodzą Yakuza 3, 4 i 5. Rodzinę tytułów uzupełni szósta odsłona opatrzona podtytułem The Song of Life.

Należące do SEGI, studio RGG, poinformowało w mediach społecznościowych o datach ukazania się wyczekiwanych brakujących epizodów sagi. Odświeżone części 3-5 na rynek trafią 28 stycznia, a The Song of Life 25 marca przyszłego roku.

Zabraknie więc jedynie najnowszej części Like a Dragon, która miała premierę 10 listopada. Jeżeli ktoś dopiero zacznie przygodę z franczyzą, to spokojnie całość zajmie mu wystarczająco czasu, by wysoko oceniana siódemka staniała lub dołączyła do Game Passa.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >