Techgame.pl
Wkurzony gracz

Gamer Thrones - wideo - /watch?v=1SdtvZ-Lrh0

Badania pokazują, którzy gracze się denerwują. Najbardziej toksyczni są posiadacze Xbox'a

5 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Każdy z nas zdenerwuje się czasami na grę. Sytuacja staje się poważna, gdy takie zachowanie jest nagminne. Przeprowadzono zaskakujące badania pokazujące, którzy gracze denerwują się najbardziej.

Rage quit, rzucanie padem o ścianę, zrezygnowane wciśnięcie alt+F4... Może nie każdy to przerabiał, ale to zazwyczaj nic dziwnego w naszym hobby. Tylko trochę smutno się robi, gdy coś, co ma dawać radość, przynosi zdenerwowanie.

"WYCHODZĘ"

Każdy gracz kiedyś przerabiał zdenerwowanie, jednak z pewnością to entuzjaści gier multiplayer denerwują się najczęściej. W końcu to rzadko kiedy nasza wina gdy przegrywamy, a po prostu reszty drużyny, prawda? Nie zmienia to faktu, że postanowiono przeprowadzić badania na grupie blisko 1000 graczy ze świata i sprawdzić, jak wiele agresja ma wspólnego z komputerową rozrywką. Za najnowsze badania odpowiada portal top10casinos i tak, to serwis będący agregatorem wirtualnych kasyn. Czasami jednak zdarza im się zaskoczyć nas wynikami nierzadko dziwnych badań. 

Toksyczność w sieci

Zgodnie z danymi przedstawionymi na oficjalnej stronie badania, to posiadacze Xbox'a są najbardziej toksyczni wśród graczy wszystkich platform. Badacze przedstawiają, że to właśnie fani konsoli Microsoftu najczęściej wpadają w agresję, są wrogo nastawieni, używają słów powszechnie uznawanych za wulgarne czy są w stanie wyrządzić fizyczne szkody. To całkiem spora lista, ale nie dziwi - w końcu parę meczyków w którejś z części Halo czy Gears of War potrafi wyrządzić poważne szkody w psychice. Nieco mniej agresywni są posiadacze PlayStation, a zaraz za nimi "pececiarze". Trochę dziwi obecność tu graczy mobilnych, ale mimo wszystko Clash of Clans zapewne potrafi wywołać furię, zaś najbardziej przyjaźni są ci, którzy bawią się na Nintendo Switchu. Tu chyba bez zaskoczenia.

Mniej zdenerwowania, więcej frajdy

Badacze przeanalizowali również najbardziej "gniewo-genne" produkcje, jednak skupili się wyłącznie na tytułach multiplatformowych. Z tego względu nie uświadczymy tu gier pokroju CS:GO (ale zgadujemy, że i tak byłaby ona na pierwszym miejscu) czy Valoranta. Jak można się domyśleć - najbardziej wkurzają nas gry z serii Call of Duty i Battlefield, a także FIFA. Nieco kuriozalnie wyglądają dalsze pozycje takie jak np. seria The Sims. Wygląda na to, że niejeden gracz doznał ataku furii, gdy w domu sima doszło do pożaru mikrofalówki. Co ciekawe, również jedna z najbardziej odprężających gier minionych lat obecna jest na liście i mowa tu o Animal Crossings: New Horizons (w przypadku użytkowników Switcha). Widocznie łowienie rybek, zrywanie jabłuszek i rozmowa ze zwierzątkami jest w stanie wywołać agresję u odbiorcy. Aha, no i oczywiście - faceci denerwują się bardziej, niż kobiety. W zasadzie bez zaskoczeń, ale dobrze jest mieć takie badania "na piśmie".

Podobne artykuły

Merkury na tle Słońca.

Nauka

Najdoskonalsze zdjęcia Słońca. Niewyobrażalne dokonanie nowego teleskopu

Czytaj więcej >
Uran z zaznaczonymi promieniami X

Nauka

Naukowcy odkryli promieniowanie X emitowane przez Uran. Wszystko dzięki zdjęciu sprzed lat

Czytaj więcej >
antonow an 225

Nauka

Artykuły medyczne do Polski dostarczy największy samolot świata. Będzie transmisja z lądowania Antonowa An-225

Czytaj więcej >
Michael

Nauka

Oto model gracza z przyszłości - Michael. Badacze zachęcają do robienia regularnych przerw w graniu

Czytaj więcej >
Zdjęcie Jowisza NASA

Nauka

Jowisz wygląda pięknie. NASA pokazała zapierające dech w piersi zdjęcie

Czytaj więcej >
Spadające gwiazdy

Nauka

Spadające gwiazdy z konstelacji Lutni już od dziś widoczne na nocnym niebie. Kosmiczny spektakl potrwa aż 10 dni

Czytaj więcej >