Vin Diesel w Ark Survival Evolved II
Źródło: youtube.com/IGN/kadr z filmu

Gwiazda filmów z serii "Szybcy i wściekli" zapoluje na dinozaury. Niespodziewana zapowiedź w grze Ark: Survival Evolved

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
12 Grudnia 2020

Fanom gier survivalowych z pewnością nie jest obcy tytuł Ark: Survival Evolved. Wymagająca gra, w której słaby człowiek musi przetrwać w świecie pełnym dinozaurów, doczekała się zapowiedzi swojego sequela. Co ciekawe, wygląda na to, że tym razem będzie w niej coś na kształt fabuły. Główną rolę w opublikowanym trailerze zagrał Vin Diesel.

  • Ark II zapowiedziane na The Game Awards
  • Ark: Survival Evolved zrzesza setki tysięcy graczy na świecie
  • W zapowiedzi sequelu hitu z 2017 roku zagrał Vin Diesel
  • Gracze z niecierpliwością czekają na dalsze wieści

Tegoroczne The Game Awards przyniosło graczom wiele ciekawych zapowiedzi. O nowych zwiastunach gier z seriiDragon Age iMass Effect pisaliśmy już wczoraj. Dziś nadszedł czas na przyjrzenie się ciekawemu materiałowi, ukazującemu czekające nas niespodzianki w świecie dinozaurów.

Vin Diesel w zwiastunie nowego Ark

Ark: Survival Evolved to gra o przetrwaniu na wyspie pełnej dinozaurów. Ten niesamowicie udany debiut studia Wildcard został niezwykle ciepło przyjęty przez graczy i w ciągu trzech lat od premiery tytuł dorobił się setek tysięcy graczy dziennie.

Zobacz także:Dramatyczne sceny. Sąsiad okrutnie ukarał owczarka za szczekanie

Głównym trybem rozgrywki w Ark z 2017 roku jest gra na serwerach online, w których mogą wspólnie egzystować dziesiątki graczy. Jak to w survivalu, zaczynamy z niczym i powoli zdobywamy surowce, punkty doświadczenia, pomysły na kolejne przedmioty i jeśli nic nas nie zje w międzyczasie, może nawet dorobimy się chatki na plaży (plaża nie jest przypadkowa - jest na niej mniej drapieżników).

Survival Evolved nie wybacza błędów

Pierwsze godziny w grze, kiedy każdy agresywny dinozaur będzie w stanie pożreć postać gracza bez większego problemu, są wyjątkowo trudne i żmudne. Dlatego też twórcy stworzyli grę w taki sposób, by gracze mogli formować plemiona, które wspólnymi siłami będą starać się przetrwać w tym wyjątkowo okrutnym świecie.

Zobacz także:Naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Jaki wpływ będzie miała na szczepionkę?

Po ponad trzech latach istnienia gry, wchodząc na poszczególne serwery, często spotkamy ufortyfikowane, kamienne zamki, które zostały zbudowane przez co liczniejsze plemiona. To niekiedy trochę deprymuje i osłabia uczucie osamotnienia w nieprzyjaznym świecie.

Ark II opowie graczom historię?

To doznanie jest istotną częścią doświadczania gry survivalowej i wielu graczy nie było zachwyconych faktem, że są go pozbawiani. Twórcy na szczęście przewidzieli ten problem i umożliwili graczom zakładanie własnych serwerów i zabawę w gronie swoich znajomych lub samotną rozgrywkę.

Zapowiedź kolejnej odsłony Ark: Survival Evolved była wyjątkowo zaskakująca. Wszystko przez fakt, iż do tej pory w grze próżno było szukać fabuły. Był to po prostu naprawdę dobry, multiplayerowy survival, od którego nikt nie oczekiwał opowiadania historii, gdyż gracze tworzyli ją po prostu sami.

Vin Diesel w sequelu Ark

Nagle jednak dostajemy ponad 4-minutowy fabularny trailer, w którym Vin Diesel gra wodza jakiegoś plemienia i podczas migracji swoich podopiecznych walczy o ich życie. Efektowna potyczka z wrogim plemieniem, która przeistacza się w starcie z ogromnym tyranozaurem, jest zdecydowanie tym, co Vin Diesel robi najlepiej.

Zwiastun ogląda się niezwykle przyjemnie, co rozbudza apetyt na więcej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści z frontu robót nad Ark II. Jeśli dostaniemy poprawioną wersję hitu sprzed kilku lat, w której dodatkowo będzie jeszcze wciągająca fabuła, jest szansa, że następca legendarnego survivalu zachwyci jeszcze więcej miłośników gier.

PlayStation 5: kiedy dostawy nowych konsol? Sony wydało oświadczeniePlayStation 5: kiedy dostawy nowych konsol? Sony wydało oświadczenieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Jola i Wojtek nie wierzyli, że w swoim wieku odnajdą miłość. Dokument HBO GO przedstawił ich niesamowitą historię
  2. Adam Małysz pławi się w luksusach. Dom jak z bajki (FOTO)
  3. Świetnie wieści dla wszystkich graczy. Google Stadia oficjalnie w Polsce
  4. Następny artykuł