Techgame.pl
Vin Diesel w Ark Survival Evolved II

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Gwiazda filmów z serii "Szybcy i wściekli" zapoluje na dinozaury. Niespodziewana zapowiedź w grze Ark: Survival Evolved

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Fanom gier survivalowych z pewnością nie jest obcy tytuł Ark: Survival Evolved. Wymagająca gra, w której słaby człowiek musi przetrwać w świecie pełnym dinozaurów, doczekała się zapowiedzi swojego sequela. Co ciekawe, wygląda na to, że tym r

  • Ark II zapowiedziane na The Game Awards

  • Ark: Survival Evolved zrzesza setki tysięcy graczy na świecie

  • W zapowiedzi sequelu hitu z 2017 roku zagrał Vin Diesel

  • Gracze z niecierpliwością czekają na dalsze wieści

Tegoroczne The Game Awards przyniosło graczom wiele ciekawych zapowiedzi. O nowych zwiastunach gier z serii Dragon Age i Mass Effect pisaliśmy już wczoraj. Dziś nadszedł czas na przyjrzenie się ciekawemu materiałowi, ukazującemu czekające nas niespodzianki w świecie dinozaurów.

Vin Diesel w zwiastunie nowego Ark

Ark: Survival Evolved to gra o przetrwaniu na wyspie pełnej dinozaurów. Ten niesamowicie udany debiut studia Wildcard został niezwykle ciepło przyjęty przez graczy i w ciągu trzech lat od premiery tytuł dorobił się setek tysięcy graczy dziennie.

Głównym trybem rozgrywki w Ark z 2017 roku jest gra na serwerach online, w których mogą wspólnie egzystować dziesiątki graczy. Jak to w survivalu, zaczynamy z niczym i powoli zdobywamy surowce, punkty doświadczenia, pomysły na kolejne przedmioty i jeśli nic nas nie zje w międzyczasie, może nawet dorobimy się chatki na plaży (plaża nie jest przypadkowa - jest na niej mniej drapieżników).

Survival Evolved nie wybacza błędów

Pierwsze godziny w grze, kiedy każdy agresywny dinozaur będzie w stanie pożreć postać gracza bez większego problemu, są wyjątkowo trudne i żmudne. Dlatego też twórcy stworzyli grę w taki sposób, by gracze mogli formować plemiona, które wspólnymi siłami będą starać się przetrwać w tym wyjątkowo okrutnym świecie.

Po ponad trzech latach istnienia gry, wchodząc na poszczególne serwery, często spotkamy ufortyfikowane, kamienne zamki, które zostały zbudowane przez co liczniejsze plemiona. To niekiedy trochę deprymuje i osłabia uczucie osamotnienia w nieprzyjaznym świecie. 

Ark II opowie graczom historię?

To doznanie jest istotną częścią doświadczania gry survivalowej i wielu graczy nie było zachwyconych faktem, że są go pozbawiani. Twórcy na szczęście przewidzieli ten problem i umożliwili graczom zakładanie własnych serwerów i zabawę w gronie swoich znajomych lub samotną rozgrywkę.

Zapowiedź kolejnej odsłony Ark: Survival Evolved była wyjątkowo zaskakująca. Wszystko przez fakt, iż do tej pory w grze próżno było szukać fabuły. Był to po prostu naprawdę dobry, multiplayerowy survival, od którego nikt nie oczekiwał opowiadania historii, gdyż gracze tworzyli ją po prostu sami.

Vin Diesel w sequelu Ark

Nagle jednak dostajemy ponad 4-minutowy fabularny trailer, w którym Vin Diesel gra wodza jakiegoś plemienia i podczas migracji swoich podopiecznych walczy o ich życie. Efektowna potyczka z wrogim plemieniem, która przeistacza się w starcie z ogromnym tyranozaurem, jest zdecydowanie tym, co Vin Diesel robi najlepiej.

Zwiastun ogląda się niezwykle przyjemnie, co rozbudza apetyt na więcej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści z frontu robót nad Ark II. Jeśli dostaniemy poprawioną wersję hitu sprzed kilku lat, w której dodatkowo będzie jeszcze wciągająca fabuła, jest szansa, że następca legendarnego survivalu zachwyci jeszcze więcej miłośników gier.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >