Techgame.pl
Dragon Age

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Dragon Age powraca. Kultowa seria gier na nowym zwiastunie

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Dwa dni temu odbyła się ceremonia wręczenia nagród The Game Awards. Podczas nagradzania najbardziej udanych tytułów zostało ogłoszonych kilka nadchodzących nowości. Jedną z nich była nowa odsłona serii fantasy Dragon Age, nad którą pr

  • Opublikowano nowy zwiastun Dragon Age

  • Bioware zapowiada zupełnie nową historię

  • Najwyraźniej wystąpi tam jeden z towarzyszy protagonisty w Dragon Age Inkwizycja

  • Nie ogłoszono jeszcze daty premiery

Studio Bioware zdecydowanie nie próżnuje. Podczas gali The Game Awards mieliśmy okazję obejrzeć aż dwa zwiastuny nowych produkcji kanadyjskiego producenta. Jednym z nich była zapowiedź nowej odsłony serii Mass Effect, na który fani zareagowali niezwykle pozytywnie. Ukazanie się drugiej zapowiedzi było z kolei wyjątkowo zaskakujące.

Zwiastun nowej odsłony Dragon Age

Już od dłuższego czasu przedstawiciele EA (Electronic Arts) zapowiadali, że kolejne części flagowych serii studia Bioware są w planach lub nawet już rozpoczęto pracę nad nimi. Wówczas jednak próżno było wypatrywać jakichkolwiek konkretów. Zaskoczenie było tym większe, że podczas The Game Awards zrzucono na fanów dwie potężne „bomby”.

Pierwszą z nich był zwiastun nowego Mass Effect, który jednakże był już wspomniany przy okazji dnia N7 (7 listopada, święto fanów ME), więc nie zaskoczył swoim pojawieniem się tak bardzo, jak zrobił to trailer nowej odsłony serii Dragon Age.

Nowy Dragon Age

Zwiastun jeszcze nie pokazuje prawdziwego gameplay’u gry, o czym jesteśmy informowani już na starcie materiału. Ukazuje jednakże dobrze znany nam świat Thedas, choć ciężko stwierdzić, w której jego części oraz w jakich latach rozgrywała się będzie akcja przygody. Jednakże pod koniec zwiastuna ukazuje się naszym oczom bohater, którego fani serii z pewnością doskonale pamiętają.

W ostatniej scenie trailera ukazuje nam się oblicze Solasa, elfiego maga apostaty, który towarzyszył Inkwizytorowi w ostatniej odsłonie serii. Niepozorna postać kryjąca (jak się potem okazuje) w sobie wiele tajemnic jest poniekąd „Mistrzem Marionetek” Dragon Age’a 3. Jego obecność sama w sobie już daje nadzieję na epicką historię podszytą wieloma motywami.

Bioware zaczyna od nowa

Jak dotąd w każdej odsłonie serii Dragon Age tworzyliśmy nowego protagonistę i w poszczególnych częściach byliśmy uczestnikami wydarzeń, które były czasowo do siebie zbliżone pomiędzy grami. Zawsze jednak eksplorowaliśmy inną część Thedas.

Tym razem nie będzie inaczej, jednakże cały zwiastun jest wiadomością kanadyjskiego studia dla graczy. Nowy bohater ma być kimś zupełnie niespodziewanym, który pojawi się znikąd. Nie będzie wokół niego żadnej prastarej przepowiedni, świętego powołania czy namaszczenia przez bóstwo, jak miało to miejsce w poprzednich częściach cyklu.

Kiedy nowy Dragon Age?

Twórcy nie nadali nawet numerka swojej nowej produkcji. Najwyraźniej chcą jasno zaznaczyć, że to osobny twór, osadzony w tym samym uniwersum. Jednakże historia ma być czymś odrębnym. Być może Bioware chce zaznaczyć, że przyjmie zupełnie inne podejście do kontynuacji cyklu po tym, jak każda wydana dotąd odsłona była inna, a na ostatnie dwie wielu graczy narzekało.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy Dragon Age. Póki co mamy jedynie kinowy zwiastun tego, nad czym pracują twórcy. W nadchodzących miesiącach z pewnością ukaże się materiał ukazujący samą rozgrywkę, jednakże będziemy musieli jeszcze na niego poczekać.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >