Techgame.pl
Hades

igdb.com

Pojawiły się nominacje do nagród BAFTA. The Last of Us 2 i Cyberpunk mają szanse na kilka statuetek

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

British Academy of Film and Television Arts po raz kolejny organizuje wręczenie nagród dla gier wideo. W szranki BAFTA Games Awards 2021 staną najlepsze tytuły z minionego roku. Wśród nich kilkakrotnie pojawia się nasz rodzimy Cyberpunk 2077

  • BAFTA Games Awards 2021 już 25 marca 2021

  • Poznaliśmy nominowanych do nagród

  • Cyberpunk 2077 ma szansę na zdobycie czterech statuetek

Nagrody BAFTA dla gier wideo zostaną rozdane 25 marca 2021 roku. Dziś poznaliśmy listę nominowanych. Najlepsze gry ubiegłego roku zmierzą się w osiemnastu różnorodnych kategoriach. Ceremonia wręczenia statuetek będzie streamowana na żywo, a patrząc na nominacje, zanosi się na kilka naprawdę zażartych walk o palmę pierwszeństwa.

Najlepsza gra BAFTA Games Awards 2021

Nominowani w najważniejszej kategorii, kandydaci do najlepszej gry roku, prezentują się następująco:

  • Animal Crossing: New Horizons

  • Ghost of Tsushima

  • Hades

  • Half-Life: Alyx

  • The Last of Us Part II

  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Patrząc na tych gigantów trudno typować jakiegokolwiek zwycięzcę. Zwłaszcza że tytuły są tak skrajnie różne, że trudno nawet myśleć o nich w kategorii lepsza-gorsza. Jeśli miałabym zgadywać, obstawiałabym, że minimalnie większe szanse niż reszta, ma druga część The Last of Us i Hades. Dlaczego akurat one?

The Last of Us Part II to majstersztyk zarówno gamingowy, jak i marketingowy. Genialna pierwsza odsłona doczekała się swojej kontynuacji, która czerpiąc to, co najlepsze z pierwowzoru, wzniosła się jeszcze wyżej i zachwyciła graczy. Mało na świecie jest silniejszych mechanizmów, niż udany, bazujący na popularności pierwszej części, sequel.

Cyberpunk 2077 bez nominacji do nagrody głównej

Hades z kolei zrobił niesamowite wrażenie jeszcze będąc w Early Accessie, które tylko wzmocnił debiutem ostatecznej wersji gry. I trudno się dziwić. To naprawdę fantastyczny roguelike osadzony w świecie mitologii greckiej, któremu towarzyszy genialna oprawa graficzna i, nawet lepsza, muzyczna.

Cyberpunka 2077 zabrakło wśród nominowanych do nagrody dla najlepszej gry. I słusznie. O ile gra jest naprawdę dobra, to biorąc pod uwagę całokształt (niedoróbki, bugi, zawirowania premierowe, kiepska optymalizacja, katastrofalny port na konsole starej generacji), po prostu nie zasługuje, by tam być. Byłoby to zupełnie nie fair wobec pozostałych nominowanych, którzy dowieźli swoje perełki wypolerowane znacznie staranniej, niż zrobił to CD Projekt RED.

Trzymamy kciuki za Polaków

Mimo tego Cyberpunk 2077 dostał nominację do czterech innych kategorii: Osiągnięcie Artystyczne, Narracja, Aktor Pierwszoplanowy, Aktor Drugoplanowy. I te nominacje oddają sprawiedliwość grze CD Projektu, gdyż są to rzeczywiście jedne z najmocniejszych stron gry. Zwłaszcza kibicuję Cherami Leigh, wcielającej się w damską V, której głosem zachwycałam się przez całą grę. 

Tak czy inaczej, cieszę się, że Cyberpunk został faktycznie doceniony w tych aspektach, które w nim zagrały. Przynajmniej CD Projekt ma choć trochę osłody w tym trudnym momencie, w którym się obecnie znajduje. BAFTA Game Awards odbędzie się 25 marca 2021, a pełną listę nominacji możecie zobaczyć tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >