Techgame.pl
Nowa gra Indiana Jones

IGN/YouTube/https://youtu.be/1CCQg4JEidM

Bethesda tworzy nową grą z Indianą Jonesem. Na czele projektu stoi Todd Howard

13 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Tego się nie spodziewaliśmy! Po tylu latach marka Indiana Jones wraca do łask wśród twórców gier wideo! Bethesda ogłosiła, że czuwa nad nowym projektem realizowanym wraz z Lucasfilm Games. Będzie to samodzielna przygoda w świecie znan

  • Lucasfilm Games we współpracy z Bethesdą tworzą nową grę osadzoną w uniwersum Indiany Jonesa

  • Za produkcję odpowiada znane z nowych Wolfensteinów studio Machinegames

  • Produkcja jest na bardzo wczesnym etapie

Zdaje się, że szalona popularność takich gier jak Uncharted czy najnowsze Tomb Raidery pokazały, że przygodowe gry akcji mają się dobrze. Teraz jednak, po (choć czasowym) zakończeniu wspomnianych serii, przychodzi czas na wskrzeszenie innych. 

Indiana Jones w nowej grze wideo

Nie tak dawno temu świat obiegła wiadomość o tym, że Lucasfilm Games zostało symbolicznie wskrzeszone. Studio to w latach 80. XX wieku było jednym z najbardziej znanych studiów tworzących przede wszystkim gry przygodowe (point and click) w stylu serii The Secret of Monkey Island czy Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

Studio z czasem skierowało się w stronę tworzenia gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a produkcje takie jak Star Wars Dark Forces są uwielbiane przez wielu do dziś. Tym bardziej dziwiła decyzja Disneya, który w 2013 roku przejął Lucasfilm Games, o tym, aby zakończyć samodzielną działalność studia.

Prawa do Star Warsów przeszły do EA (choć umowa, swoją drogą, skończyć się ma w 2023 roku), a Disney lekko mówiąc olał tworzenie gier wideo na podstawie hitowych marek. Ostatnio jednak przedstawiciele firmy zrozumieli zapewne swój błąd, bo Lucasfilm Games zostało wskrzeszone. 

Pierwsza produkcja odrodzonego Lucasfilm Games, czyli Indiana Jones

Mało kto spodziewał się jednak, że tak szybko po wskrzeszeniu Lucasfilm Games będziemy mogli podziwiać tego efekty. Studio to, we współpracy z niedawno przejętą przez Microsoft Bethesdą stworzyć ma prawdziwie next genową produkcję osadzoną w świecie znanego wszystkim archeologa!

Jedyne jednak, co na ten moment dostaliśmy, to króciutki teaser, który nie zdradza praktycznie nic i garść nowych informacji. Okazuje się, że do projektu Bethesda oddelegowała jednego ze swoich bardziej znanych producentów wykonawczych (oh, Fallout 76...), czyli Todd Howard.

Gra powstaje ponadto dzięki Machinegames, czyli studiu, które dało światu najnowsze wersje uwielbianej marki Wolfenstein. Te zostały na tyle ciepło przyjęte, że raczej o jakość nowej gry o roboczej nazwie "Indiana Jones" nie mamy się co martwić. 

Indiana Jones w grach nie ma lekko

Wiemy ponadto, że nowa produkcja opowie osobną historię, niezwiązaną z żadnym filmem (chociaż ciekawi nas, czy w jakiś sposób będzie to związane z nadchodzącym Indianą Jonesem 5). Spodziewamy się przygody w stylu uwielbianego Uncharted od Naughty Dog, bo raczej mało jest prawdopodobne, że będzie to klasyczna przygodówka. 

Projekt jest jednak na dość wczesnym etapie, więc raczej nie mamy co spodziewać się prędko nowych wieści. Zgadujemy, że konkrety poznamy w 2022 roku, a sama gra ma szanse ujrzeć światło dzienne w 2023. Inną sprawą są konsole, gdyż istnieje szansa, że decyzją Microsoftu nowy Indiana Jones zostanie wydany wyłącznie na Xbox'y i PC.

Do tej pory Indiana Jones w grach wideo nie miał zbyt kolorowo. Oczywiście powstał szereg udanych pozycji Lego, parę świetnych przygodówek i zręcznościowe Infernal Machine czy Emperor's Tomb, jednak w ostatnich latach mało kto spodziewał się, że marka odżyje. W końcu jedyna "większa gra" tej marki to bardzo średnio przyjęte Staff of Kings.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • LG pokazało futurystyczny, przezroczysty telewizor. Ekran można schować w obudowie

  • Twórca internetu tworzy nową sieć gwarantującą prywatność. Wszystkie nasze dane mają być bezpieczne

  • Nowa koncepcja rozwijanego tabletu od TCL. Może mieć nawet 17 cali

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >