Techgame.pl
Smart

pixabay.com

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Kanadyjska firma Myant wprowadza na rynek niesamowity wynalazek, który, choć pozornie śmieszny, może zrewolucjonizować naszą codzienność. Inteligentne majtki będą monitorować nasz organizm znacznie dokładniej niż najlepszy smartwatch czy opaska fit

Dzięki współczesnej technologii coraz więcej procesów możemy w naszym życiu zautomatyzować. Prozaicznym przykładem wyręczającej nas technologii może być choćby ustawienie budzika, który będzie automatycznie dzwonił o preferowanych godzinach w poszczególne dni. To już jedna wykonywana niemal codziennie czynność mniej.

Inteligentna urządzenia są wśród nas

Coraz bardziej popularne są inteligentne opaski fitnessowe (smartbandy) czy smartwatche, które nieustannie monitorują naszą aktywność, przesyłając dane do aplikacji zainstalowanej na naszym telefonie. dzięki temu mamy dostęp do takich informacji jak ilość wykonanych kroków, spalonych kalorii, czas snu czy nasze tętno.

Jednakże zakładane na nadgarstek urządzenia mają swoje ograniczenia. Taki sprzęt nie zmierzy nam choćby temperatury ciała. Taki pomiar byłby wszak bardzo niedokładny. Co innego, gdy urządzenie będzie dokładnie przylegało do naszego ciała, tak jak na przykład majtki.

Majtki przyszłości

Inteligentne majtki kanadyjskiej firmy Myant są naszpikowane technologią, obecnie pozwalającą na ciągły pomiar naszej aktywności, tętna, snu oraz temperatury. Wszystkie te dane są przekazywane do naszego smartfona. Póki co nie różnią się więc od smartwatchów aż tak bardzo.

To jednak dopiero początek. W niedalekiej przyszłości producent planuje dodanie takich funkcjonalności jak pomiar owulacji czy poziomu stresu. Pomiary to jednak wciąż za mało, jak na ambicje firmy Myant. Inteligentna bielizna ma bowiem nie tylko monitorować stan naszego organizmu, ale też wpływać na otoczenie w taki sposób, by nasze życiowe parametry pozostawały na optymalnym poziomie.

Inteligentna bielizna

Będzie to możliwe dzięki funkcji, która pozwoli majtkom łączyć się nie tylko ze smartfonem, lecz także z innymi urządzeniami, do których umożliwimy jej dostęp. Przykładowo, gdy nasz poziom stresu wzrośnie powyżej normy, majtki skomunikują się z głośnikiem i puszczą nam kojącą muzykę, a gdy będzie nam zbyt ciepło, rozkażą klimatyzatorowi obniżyć temperaturę pomieszczenia.

O ile wymienione powyżej funkcje są dopiero w fazie planów, już w najbliższym czasie majtki firmy Myant otrzymają możliwość włączenia powiadomień, gdy ich użytkownik się poślizgnie lub przewróci. To wyjątkowo użyteczna funkcja zwłaszcza w przypadku opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi.

źródło: myant.ca

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >