Techgame.pl

CD Projekt Media Kit

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska
  • Cyberpunk odnosi sukces sprzedażowy

  • CD Projekt już pracuje nad nową grą

  • Czy dostaniemy nowego Wiedźmina?

Wszyscy doskonale wiedzą, że przed CD Projektem jeszcze dużo pracy nad dopiero co wydanym tytułem. Aktualizacje, fabularne dodatki, multiplayer Cyberpunka, o którym wiemy, że kiedyś się pojawi… Brzmi jak dużo pracy, jednakże trzeba już mieć też plan na kolejne lata. Adam Kiciński twierdzi, że to akurat nie jest problem.

CD Projekt już pracuje nad scenariuszem nowej gry

Prezes CD Projektu, Adam Kiciński, który udzielił wywiadu dla Business Insider. Kiciński zaznacza, że prace nad Cyberpunkiem jeszcze się nie skończyły. Przypomina, że programiści i designerzy to też ludzie, którzy po ogromnym wysiłku ostatnich miesięcy, zasługują na odpoczynek.

Proszę jednak pamiętać, że największa część zespołu pracowała nad Cyberpunkiem i teraz zasługują na urlop. To, co mogę powiedzieć, to, że jeden z pierwszych teamów, który zaczyna pracę koncepcyjną, czyli osoby od tworzenia fabuły, już intensywnie myślą nad czymś nowym - zdradza prezes.

Czy nadchodzi nowy Wiedźmin?

Tego jeszcze Kiciński nie zdradził, jednak już wielokrotnie w wypowiedziach pracowników CD Projekt słyszeliśmy obietnice, że uniwersum Sapkowskiego jest obecnie na zasłużonym urlopie, z którego bez wątpienia kiedyś powróci. Przy czym możemy mieć pewność, że nie będzie to kolejna przygoda Geralta z Rivii - to CD Projekt zaznaczał niezwykle dobitnie.

Czego więc możemy się spodziewać? W pierwszej kolejności trybu multiplayer w Cyberpunku 2077 oraz zapowiedzianych już fabularnych rozszerzeniach. Jednakże co będzie kolejną dużą produkcją polskiego developera? Możemy jedynie spekulować.

Analityk Noble Securities prognozuje

Kilka tygodni przed premierą Cyberpunka 2077 o stworzenie analizy biznesowej CD Projektu pokusił się Maciej Kietliński z Noble Securities. Już teraz wiemy, że przynajmniej część jego prognozy się sprawdziła. Analityk przewidział bowiem sukces sprzedażowy Cyberpunka. Stworzył też potencjalny plan działania, który według niego obierze firma w kolejnych latach.

Według Kietlińskiego następną dużą produkcją polskiego developera będzie czwarta odsłona Wiedźmina. Zaś w kolejnych latach, o ile multiplayer Cyberpunka odniesie sukces, możemy się spodziewać również trybu wieloosobowego dla Wiedźmina. Koncepcja może wydawać się szalona na pierwszy rzut oka, ale… Właściwie czemu nie?

Marzenia graczy

Bandy wiedźminów zbierające się i wspólnie atakujące leża potworów… A może właśnie zwykli ludzie, próbujący przetrwać w ciężkiej codzienności świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego? Koncepcji może być naprawdę sporo i jeśli ktokolwiek jest w stanie zrobić dobry multiplayer fantasy, to właśnie CD Projekt.

Póki co mamy pewność, że nowe gry od CD Projektu z pewnością kiedyś powstaną. Jak to powiedział Adam Kiciński w wywiadzie dla Business Insider: Słowem, rzucamy się już na inne tematy, zasuwamy dalej i pary nam na pewno nie zabraknie. Pomysłów na nowe gry mamy znacznie więcej niż możliwości ich zrealizowania.

Tagi:

Podobne artykuły

Gry

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów
Czytaj więcej >

Gry

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje
Czytaj więcej >

Gry

Diablo otrzymało drugie życie. Polski dubbing w legendarnym tytule po prawie 24 latach
Czytaj więcej >

Gry

Wielka wiosenna wyprzedaż w Epic Games Store. Mnóstwo tytułów w świetnych cenach
Czytaj więcej >

Gry

Odtwórca roli Jackiego Wellesa wypowiada się o DLC. Co nas jeszcze czeka w Cyberpunku 2077?
Czytaj więcej >

Gry

GTA V piękne, jak nigdy dotąd. Nowa wersja moda upiększającego grafikę z ray tracing'iem
Czytaj więcej >
Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]