Techgame.pl
Night City

youtube.com/Cyberpunk 2077/kadr z filmu

Już wszystko jasne. Ujawniono godzinę premiery Cyberpunk 2077, gracze PC będą zawiedzeni

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Premiera Cyberpunka 2077 już za kilka dni, emocje sięgają zenitu, a gracze już zacierają ręce z niecierpliwości. Niestety okazuje się, że tym razem odliczanie sekund do północy nie będzie równoznaczne z odliczaniem do startu serwerów

  • Premiera Cyberpunk już 10 grudnia

  • W Polsce zaczniemy grać na PC o 01:00

  • Gracze konsolowi będą mogli zasiąść do gry już o północy

  • Wcześniejsze pobranie plików gry będzie możliwe już kilka dni przed premierą

Na nowy tytuł studia CD Projekt czekają miliony graczy na całym świecie. Marka już przed premierą zdobyła ogromną popularność i oczekiwania względem gry są ogromne. Czy nowy polski produkt przeskoczy tak wysoko postawioną poprzeczkę? Dowiemy się już niedługo.

Godziny premier Cyberpunka 2077

Teoretycznie cały świat dostanie dostęp do świata gry w tym samym momencie. W Polsce będzie to godzina 01:00 10 grudnia 2020. Polscy gracze są odrobinę zawiedzeni, że nie będzie to symboliczna północ, ale czy ta godzina czekania dłużej powstrzyma fanów przed „zarwaniem” nocy? Oczywiście, że nie. 

Jednakże jest jeden szczegół, który zasmucił nie tylko Polaków, lecz graczy na całym świecie. Serwery konsolowego wydania gry w każdym kraju wystartują o północy czasu lokalnego. W Polsce oznacza to godzinę wcześniej niż w przypadku wersji PC. W innych krajach dysproporcje bywają często znacznie większe.

Wcześniejsza instalacja gry

Jest też jednak dobra wiadomość. By nie kazać graczom czekać z instalacją gry aż do godziny startu serwerów, developer umożliwił wcześniejsze pobranie plików, by nie trzeba było męczyć się z pobieraniem kilkuset gigabajtów w chwili, w której będzie można już rzeczywiście grać.

Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż oprócz bazowych plików gry należy przygotować się na kolejne gigabajty aktualizacji. Nieoficjalnie wiemy o nich z relacji osób, które w wyniku pomyłki firmy BestBuy już otrzymały swoje płyty z grą. Jednakże nawet pomijając pogłoski, zazwyczaj można się spodziewać patchy na premierę, zwłaszcza jeśli debiut był przekładany.

Godzina i data startu pobierania Cyberpunka

W przypadku wydania na komputery osobiste możliwość wcześniejszego pobrania gry zostanie odblokowana w poniedziałek 7 grudnia. Przy czym najwcześniej będą mogli wystartować posiadacze egzemplarzy na platformie GOG. Oni będą mogli pobrać grę już w południe. Użytkownicy Steama i Epica dostaną tę możliwość o godzinie 17:00.

Według informacji możliwość wcześniejszego pobrania gry na konsolach Xbox zostanie odblokowana w czwartek, 3 grudnia o godz. 17:00. Gracze PlayStation będą mogli pobrać grę na 48 godzin przed premierą - czytamy o godzinach startu konsolowego wcześniejszego pobierania w biuletynie firmy Trigon.

Wielka premiera już w czwartek

Najbardziej wyczekiwana gra roku, Cyberpunk 2077, ostatecznie zadebiutuje 10 grudnia o godzinie 01:00 czasu polskiego. Wówczas wszyscy gracze na świecie będą mogli zanurzyć się w uliczkach Night City i samodzielnie ocenić, czy CD Projekt podołał zadaniu stworzenia gry równie dobrej, co Wiedźmin 3.

Dla chcących umilić sobie czekanie polecamy włączyć Polsat Games o godz. 20:00 w środę 9 grudnia. Premierowe show zostanie poprowadzone przez Krzysztofa Ibisza, a będzie można posłuchać wywiadów z twórcami gry i poznać lepiej świat, w którym zanurzymy się kilka godzin później.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >