Techgame.pl
Logo CD Projekt RED

CD Projekt Media Kit

Sony usunęło Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. CD Projekt reaguje

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Burzliwych początków Cyberpunka 2077 ciąg dalszy. Gra została usunięta z PlayStation Store. Decyzja została podjęta po rozmowach Sony z CD Projektem. Jest też nowe stanowisko w kwestii zwrotów egzemplarzy zakupionych na PlayStation.

  • Cyberpunk 2077 znika z PS Store

  • CD Projekt zawiera porozumienie z Sony

  • Gracze uzyskają zwroty za zakupione wcześniej egzemplarze gry

Premiera Cyberpunka nie przebiegła tak, jak byśmy sobie wszyscy życzyli. O ile wersja na PC jest w przyzwoitym stanie (bugi są, ale sukcesywnie znikają wraz z aktualizacjami), o tyle Cyberpunk na konsole, zwłaszcza starej generacji, to już zupełnie inna bajka. CD Projekt doszedł do porozumienia z Sony w kwestii dalszych kroków.

Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store

Kilka dni temu CD Projekt opublikował komunikat z przeprosinami, w którym prosił graczy konsolowych o cierpliwość. Patche skupiające się na naprawieniu wersji Cyberpunka na konsole są już w przygotowaniu i ukażą się kolejno w styczniu i lutym. Tym, którzy czekać nie chcą, zaproponował zwrot gry.

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało tak, jak CD Projekt obiecywał. PS Store i Microsoft Store szybko zaczęły odrzucać napływające lawinowo reklamacje. Gracze zalali więc mailami skrzynkę polskiego developera, który zapraszał do kontaktu w razie problemów z uzyskaniem zwrotu pieniędzy. Na odpowiedź trzeba jednak poczekać.

Porozumienie z Sony

Ostatecznie CD Projekt zrobił prawdopodobnie najbardziej rozsądną rzecz, jaką zrobić mógł. Rozmowa z Sony przyniosła efekty, których trudno było się spodziewać. Cyberpunk 2077 został czasowo usunięty ze sklepu PS Store, a wszystkie wnioski o zwrot pieniędzy zostaną rozpatrzone pozytywnie.

Co CD Projekt musiał poświęcić lub obiecać Sony za zgodę na podjęcie tych kroków? Cóż, nikt nie wie, jak naprawdę toczy się ta gra. Pozostaje mieć nadzieję, że polski developer przetrwa jakoś burzę, którą rozpętał i uda mu się odzyskać choć część zaufania, którym darzyli go gracze przed premierą.

CD Projekt publikuje oświadczenie w sprawie PS Store

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Spółka ) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako SIE ) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store.

Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. 

Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >