Logo CD Projekt RED
Źródło: CD Projekt Media Kit

Sony usunęło Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. CD Projekt reaguje

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
18 Grudnia 2020

Burzliwych początków Cyberpunka 2077 ciąg dalszy. Gra została usunięta z PlayStation Store. Decyzja została podjęta po rozmowach Sony z CD Projektem. Jest też nowe stanowisko w kwestii zwrotów egzemplarzy zakupionych na PlayStation.

  • Cyberpunk 2077 znika z PS Store
  • CD Projekt zawiera porozumienie z Sony
  • Gracze uzyskają zwroty za zakupione wcześniej egzemplarze gry

Premiera Cyberpunka nie przebiegła tak, jak byśmy sobie wszyscy życzyli. O ile wersja na PC jest w przyzwoitym stanie (bugi są, ale sukcesywnie znikają wraz z aktualizacjami), o tyle Cyberpunk na konsole, zwłaszcza starej generacji, to już zupełnie inna bajka. CD Projekt doszedł do porozumienia z Sony w kwestii dalszych kroków.

Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store

Kilka dni temuCD Projekt opublikował komunikat z przeprosinami, w którym prosił graczy konsolowych o cierpliwość. Patche skupiające się na naprawieniu wersji Cyberpunka na konsole są już w przygotowaniu i ukażą się kolejno w styczniu i lutym. Tym, którzy czekać nie chcą, zaproponował zwrot gry.

Niestety to rozwiązanie nie zadziałało tak, jak CD Projekt obiecywał. PS Store i Microsoft Store szybko zaczęły odrzucać napływające lawinowo reklamacje. Gracze zalali więc mailami skrzynkę polskiego developera, który zapraszał do kontaktu w razie problemów z uzyskaniem zwrotu pieniędzy. Na odpowiedź trzeba jednak poczekać.

Porozumienie z Sony

Ostatecznie CD Projekt zrobił prawdopodobnie najbardziej rozsądną rzecz, jaką zrobić mógł. Rozmowa z Sony przyniosła efekty, których trudno było się spodziewać. Cyberpunk 2077 został czasowo usunięty ze sklepu PS Store, a wszystkie wnioski o zwrot pieniędzy zostaną rozpatrzone pozytywnie.

Co CD Projekt musiał poświęcić lub obiecać Sony za zgodę na podjęcie tych kroków? Cóż, nikt nie wie, jak naprawdę toczy się ta gra. Pozostaje mieć nadzieję, że polski developer przetrwa jakoś burzę, którą rozpętał i uda mu się odzyskać choć część zaufania, którym darzyli go gracze przed premierą.

CD Projekt publikuje oświadczenie w sprawie PS Store

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Spółka ) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako SIE ) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store.

Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom, które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców.

Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Następny artykuł