Techgame.pl
Cyberpunk 2077

Steam

To nie koniec problemów Cyberpunka 2077. Zwroty za grę nie są uwzględniane przez Sony

15 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Nie tak miało być. Mimo zapewnień CD Projekt RED, Sony nie chce oddawać pieniędzy za Cyberpunka 2077. Wszystko przez to, że prośby o zwrot wciąż muszą spełniać politykę Sony. Posiadacze wersji na PS4 są w kropce.

  • Premierze Cyberpunka 2077 towarzyszą liczne problemy z działaniem gry na konsolach poprzedniej generacji

  • CDPR obiecuje regularne aktualizacje i zwrot kosztów za produkcję

  • Nie wszyscy są w stanie odzyskać pieniądze za grę od Sony

"Falstart" - tak internauci określają premierę Cyberpunka 2077. Choć nie ma wątpliwości, że to świetna produkcja, to jednak niektórzy nie mogą się nią cieszyć w pełni. Wszystko przez niezwykle zabugowane wersje na konsole poprzedniej generacji. 

Cyberpunk 2077 z licznymi problemami

Cyberpunk 2077 w końcu ukazał się 10 grudnia 2020 roku. Media branżowe, które wystawiały oceny przede wszystkim na podstawie wersji PC, określiły tę produkcję niezwykle dobrym RPG z wieloma nowoczesnymi pomysłami i świetną fabułą. Tylko co tu po fabule, skoro niektórzy nie mogą grać praktycznie w ogóle?

Wszystko przez niezwykle zabugowane wersje gry na konsole - Xboxa One czy PlayStation 4. Nowa generacja radzi sobie z grą w większości dobrze, jednak poprzednia nie daje rady. Cyberpunk pełen jest błędów, gliczy, optymalizacja kuleje a czasami nie działa w ogóle wywalając do ekranu startowego konsoli. Pisaliśmy o tym już wcześniej

CD Projekt postanowił wystosować oficjalną informację w której kaja się graczom i stara przeprosić za stan gry na konsole. Studio jednocześnie zobowiązało się do wydania kolejnych patchy mających naprawić grę. Niestety, wielu fanów postanowiło pozbyć się z dysku gry nie mając zamiaru oczekiwać na aktualizacje. 

CD Projekt RED obiecuje zwrot kosztów

W niedawnym komunikacie studio stwierdziło również, że jeżeli ktoś czuje się poszkodowany, może oddać grę. W przypadku cyfrowych wersji na Xboxa One i PlayStation 4 prośby o zwroty należy kierować do Microsoftu oraz Sony, jeżeli zaś chodzi o pudełkowe wydania - najlepiej udać się do sklepu w którym zakupiliśmy grę. 

CDPR prosi także o kontakt, jeżeli zwroty okażą się problematyczne. Jak można się było tego spodziewać - okazały się. Gracze masowo zalewają Twittera screenami rozmów z pomocą techniczną Sony, które wcześniej odmówiło oddania pieniędzy, mimo zapewnień CDPR.

Wielu graczy z pewnością liczyło na to, że odzyskają pieniądze za grę, która zwyczajnie na ich sprzęcie nie działa. Nawet CDPR obiecywało zwroty, jednak okazuje się, że takie prośby muszą też spełniać wewnętrzną politykę Sony. Ta jednak jest niezwykle ograniczająca. 

Sony odmawia zwrotów

Sony w wielu przypadkach zdaje się wyjaśniać, że słowa CD Projekt RED nie mają potwierdzenia, o ile zwrot przeczy regulaminowi firmy. W tym przypadku mowa o braku możliwości odzyskania pieniędzy, jeżeli włączaliśmy lub streamowaliśmy grę. Problem w tym, że niektórzy internauci informują, iż nie instalowali nawet produkcji, a od Sony uzyskali odmowę.

PlayStation właśnie odrzuciło moją prośbę o zwrot pieniędzy za Cyberpunk 2077, stwierdzając: „W styczniu i lutym pojawią się dwie duże łatki…” Jestem rozczarowany, że wydają tę grę, mimo że najwyraźniej nie została zoptymalizowana dla starszych konsol. Data premiery powinna być przesunięta na luty 2021 - pisze jeden z użytkowników Twittera

Na ten moment nie ma komentarza od CDPR, jednak ten pewnie pojawi się w krótkim czasie. Liczymy, że ingerencja deweloperów pozwoli na uzyskanie zwrotów dla większości graczy.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >