Techgame.pl
Digital Foundry logo

youtube.com/Digital Foundry/kadr z filmu

Wybrano najładniejsze gry roku 2020. Cyberpunk 2077 na szczycie stawki

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Rankingów podsumowujących rok nigdy dość. Mieliśmy już kilka dotyczących najlepszych produkcji kończącego się roku. Tym razem czas na gry z najlepszą oprawą graficzną, wybrane i uszeregowane przez redakcję kanału Digital Foundry. Uwaga, spoiler - C

  • Digital Foundry opublikowało swój ranking najładniejszych gier wydanych w 2020 roku

  • Cyberpunk 2077 obsadził pierwsze miejsce

  • Bieżący rok obfitował w gry o świetnej oprawie wizualnej

Mimo że ze względu na premierowe turbulencje Cyberpunk raczej nie miał szans na wyrównaną walkę w większości prowadzonych rankingów, tutaj musiał zdobyć mistrzostwo. Co by nie mówić, gra jest po prostu piękna. Oczywiście mówimy tutaj o wersji na PC, o której myśleli również redaktorzy Digital Foundry wybierając najpiękniejsze gry tego roku.

Cyberpunk 2077 najpiękniejszą grą roku 2020

Szczyt rankingu gier oferujących najprzyjemniejsze doznania wizualne należy do Cyberpunka 2077 w wersji na PC. Wśród zamieszania, które dzieje się obecnie wokół tytułu, to z pewnością miły akcent, zwłaszcza dla CD Projektu, który zmaga się obecnie z bardzo poważnymi problemami.

Trudno się dziwić, że Digital Foundry wybrało polską produkcję, gdyż stworzone przez polskich developerów Night City pod względem wizualnym bezdyskusyjnie powala. W dobrym znaczeniu tego słowa. Gratulacje dla CD Projektu, gdyż Cyberpunk pokonał kilku naprawdę mocnych konkurentów.

Ranking najpiękniejszych gier roku według Digital Foundry

Na podium wraz z Cyberpunkiem 2077 znajdują się kolejno Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oraz Microsoft Flight Simulator. Pierwsza z produkcji to ekskluzywny tytuł premierowy, którym mogli się cieszyć posiadacze PlayStation 5.

Kontynuacja świetnie przyjętych przygód Petera Parkera jest grą nieco mniejszą od pierwowzoru, lecz równie wciągającą. Protagonistą jest tym razem Miles Morales, następca Petera Parkera, który pod jego nieobecność opiekuje się Nowym Jorkiem.

Podniebny lot z Microsoftem

Trzecie miejsce w rankingu należy do Microsoft Flight Simulator. Zdecydowanie zasłużona, wysoka pozycja. W grze możemy podziwiać przepiękne widoki. Digital Foundry urzekły szczególnie świetnie zrobione chmury oraz niebo, w które możemy podczas lotu wpatrywać się całymi minutami. Co więcej, od niedawna możemy podziwiać hipnotyzujące widoki z symulatora lotu od Microsoftu w wirtualnej rzeczywistości.

Na dalszych pozycjach rankingu najładniejszych gier 2020 roku znajdziemy takie pozycje jak Half-Life Alyx (tytuł oferuje tylko rozgrywkę w VR), The Last of Us: Part II, Demon’s Souls, DOOM Eternal, Ori and the Will of the Wisps oraz Minecraft (RTX). Lista specjalnie nie zadziwia, każdy z tych tytułów zachwycił miliony fanów swoją oprawą graficzną.

Digital Foundry ocenia piękno

Oprócz wymienionych powyżej tytułów, które zostały wybrane najpiękniejszymi grami roku 2020, Digital Foundry przyznało też kilka wyróżnień. Wśród nich znajdziemy między innymi remake Final Fantasy VII, najnowszą odsłonę Call of Duty oraz bardzo dobrze przyjęte przez graczy Ghost of Tsushima. Poniżej znajdziecie wideo Digital Foundry z pełnym rankingiem najpiękniejszych gier tego roku.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >