Techgame.pl
Sunless Sea

igdb.com / materiały prasowe

Kolejna darmowa gra na Epic Games Store. Sunless Sea już do zgarnięcia

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Epic Games po raz kolejny rozpieszcza graczy. Tym razem w nasze ręce trafi ciekawa produkcja indie, a mianowicie Sunless Sea.

  • Jak Epic Games rzuciło wyzwanie Valve?

  • "Łapówki" dla graczy

  • Nowy darmowy tytuł - Sunless Sea

Chyba nie ma lepszego sposobu na zachęcenie konsumentów do korzystania ze swojej platformy niż oferowanie darmowych produktów. Epic Games zdaje sobie z tego doskonale sprawę, a taktyka firmy wpływa na stale powiększające się grono użytkowników.

Nierówna walka z hegemonem

Gdy w 2018 roku wystartowała platforma Epic Games Store nikt nie wróżył jej większego sukcesu. Gracze zadawali sobie wtedy kluczowe i słuszne zresztą pytanie “Po co nam kolejna biblioteka gier, skoro mamy już Steam?”

Rzeczywiście platforma Valve była w tamtym okresie prawdziwym hegemonem o nienaruszalnej wręcz monopolistycznej pozycji. Okazuje się jednak, że Epic Games nie rzucało słów na wiatr, mówiąc że zamierzają konkurować, a w pewnym momencie nawet przegonić Valve.

Strategia rozdawnictwa

Firma zainwestowała w największe w historii przemysłu gamingowego “łapówki” w postaci darmowych kopii wysokobudżetowych gier. Kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby, że dostaniemy za darmo, chociażby GTA V? Najwyraźniej Epic nie liczy się z kosztami i zamierza za wszelką nie tyle podjąć rękawicę (bo zrobili już to dawno), co wygrać walkę z goliatem na ringu.

I w taki sposób gracze przyzwyczaili się już do stałych prezentów. Ba, na dzień dzisiejszy ciężko już sobie wyobrazić miesiąc bez “darmówek” do zgarnięcia. Problem tkwi w tym, że jest to miecz obusieczny.

Z perspektywy czasu możemy już stwierdzić, że taktyka Epic Games jest bardzo skuteczna, a rozdawanie tytułów jest świetną strategią marketingową, na której korzystają twórcy gier, gracze i sam właściciel platformy. Zarząd Epic zdaje sobie jednak sprawę, że musi dbać o dobrą monetyzację swojej strategii reklamowej, bo za wszystkie te rozdane tytuły firma musi zapłacić. 

Pytaniem bez jasnej odpowiedzi zostaje więc, jak długo Epic Games będzie w stanie utrzymać tę metodę reklamy i czy w szerszej perspektywie jest ona opłacalna finansowo?

Sunless Sea

Odstawiając jednak wszelkie rozważania na bok, warto wspomnieć o tytule, który możemy pobrać już dziś na platformie Epic Games Store. A jest nim Sunless Sea.

Wydana w 2015 roku produkcja firmy Faibetter Games, to ciekawa gra indie o aspektach RPG, roguelike i przygodówki. W tytule wcielamy się w kapitana statku, który wyrusza w rejs po mrocznym oceanie. Przyjdzie nam zmierzyć się z poważnymi dylematami moralnymi, trudnymi decyzjami strategicznymi i wieloma, przegranymi rozgrywkami. 

Poznaliśmy również tytuł, który trafi w ręce graczy już w przyszłym tygodniu. Będzie to Wargame: Red Dragon, czyli wojenna strategia z ogromnym rozmachem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć przyjemnej rozgrywki.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >