Techgame.pl
Forteca Dragon Age

igdb.com

Dark Horse Comics i BioWare nawiązały współpracę. Powstaje komiks w świecie Dragon Age

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Powstanie kolejna seria komiksów opowiadających historie mieszkańców Thedas. Nad Dragon Age: Dark Fortress pracuje studio Bioware wraz z wydawnictwem Dark Horse. Ich najnowsza produkcja ma się ukazać w pierwszej połowie 2021 roku.

  • Powstaje komiks Dragon Age: Dark Fortress

  • Spotkamy w nim bohaterów poprzednich produkcji Dark Horse i BioWare

  • Komiks ukaże się w marcu 2021 roku

  • Pojawiają się wieści o kolejnej grze z serii Dragon Age

Pierwszy komiks z serii Dragon Age został wydany na polskim rynku w 2017 roku przez wydawnictwo Okami. Nosi podtytuł Zabójca magów, w którym główny wątek dotyczył tevinterskiego łowcy magów oraz jego trenerki. Od tamtej pory duet Mariusa i Tessy towarzyszy nam w kolejnych tytułach serii. Spotkamy ich również w Dark Fortress.

Nowy komiks z serii Dragon Age

Fabuła nowego komiksu będzie kręciła się wokół tytułowej Mrocznej Fortecy, którą najwyraźniej zdobyć mają bohaterowie produkcji. Zapowiedziano powrót Inkwizycji, która podejmie się tego trudnego zadania, a towarzyszyć jej będą między innymi wspomniani wyżej Marius z Tessą oraz Fenris - pamiętny bohater z drugiej części gier z serii Dragon Age.

Komiks Dragon Age: Dark Fortress powstaje w wyniku kooperacji BioWare z wydawnictwem Dark Horse. Nad tytułem pracować będą Nunzio DeFilippis, Christina Weir, Fernando Heinz Furukawa i Michael Atiyeh, zaś za stworzenie okładek poszczególnych zeszytów odpowiedzialny będzie, jak w poprzednich komiksach serii, Sachin Teng.

Wielki powrót Dragon Age

Końcówka roku 2020 sprawiła, że o serii Dragon Age znów zrobiło się głośno, co nie miało miejsca już od bardzo dawna. Oczywiście najwięcej emocji wywołał zwiastun nowej produkcji osadzonej w świecie Thedas, który opublikowało BioWare zaledwie dwa tygodnie temu.

Pojawienie się w nim Solasa rozbudziło emocje wszystkich, którym starczyło determinacji, by ukończyć trzecią odsłonę serii - Dragon Age: Inquisition. Mimo że fabularnie tytuł stał na naprawdę przyzwoitym poziomie i zawierał wiele ciekawych wątków i dobrze napisanych postaci, to niestety przypominający MMO gameplay pozostawiał wiele do życzenia.

Komiksy Dark Horse zapełniały lukę po grach Bioware

Dotąd jedynie książki i komiksy z serii Dragon Age mogły wypełnić jakoś czas oczekiwania na dalsze wieści o losach produkcji, które wydawały się nie nadchodzić zdecydowanie zbyt długo. Wielu fanów już porzuciło nadzieję, że BioWare jeszcze wróci do marki, jak obiecało, zwłaszcza gdy pojawiały się zapowiedzi nowych tytułów Mass Effect.

Na szczęście o Thedas również nie zapomniano. Nowy zwiastun rozbudził wyobraźnię i nadzieje, które był niegdyś bardzo chętnie pokładane w kanadyjskim studio. Ostatnie produkcje BioWare ewidentnie były „słabszym momentem” twórcy legendarnych RPG-ów takich jak Star Wars: Knights of The Old Republic czy Dragon Age: Origins.

Miejmy nadzieję, że ten spadek formy Bioware ma już za sobą. Świetne komiksy powstałe we współpracy z wydanictwem Dark Horse zdają się być tego potwierdzeniem. Czekamy wobec tego na nadchodzący Dragon Age: Dark Fortress, który ukaże się 31 marca 2021 oraz dalsze informacje na temat kolejnej odsłony gier z tego uniwersum.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >