Techgame.pl
Screen ze zwiastuna Star Wars Battlefront 2 przedstawiający przejście Anakina i Vadera

youtube.com/EAStarWars/kadr z filmu

Epic Games z przytupem wchodzi w nowy rok. Niebawem do odbioru będzie Star Wars Battlefront 2

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

W 2020 roku Epic Games Store pozwolił swoim użytkownikom dodać do biblioteki wiele gamingowych przebojów. Rozdawnicza akcja trwa w najlepsze także w 2021. Już na otwarcie dostaniemy przedstawiciela gigantycznej franczyzy, a my informujemy, czy Batt

  • Epic rozdał już około 170 gier za darmo

  • Popularny program jest też kontynuowany w 2021 roku

  • Nie trzeba było długo czekać na głośny tytuł

  • Sklepowi udało się przekonać EA do udostępnienia bez opłat Star Wars: Battlefront 2

W cyklu darmowych gier rozdawanych na platformie Epic Games Store oferowane są obecnie Crying Suns. Jest to udana kosmiczna produkcja, ale kalibrem zupełnie niedorównująca hitowi szykowanemu na następny tydzień.

Dawno, dawno temu, w galaktyce chciwości

Crying Suns to rogue-like z elementami RPG i strategii obsadzający gracza w roli dowódcy floty. Ma swoją oddaną grupę fanów, doceniającą przede wszystkim fabułę i dialogi. Jest to niezła przystawka do nadchodzącego tytułu AAA. Produkcja studia Alt Shift znalazła się bowiem w cieniu spodziewanego od 14 do 21 stycznia Star Wars: Battlefront II.

Przygotowanej na kolanie trylogii sequeli towarzyszyły próby spieniężenia marki przez EA na polu growym. Ruchy Disney’a i Elektroników zniechęciły część społeczności do śledzenia dalszych losów uniwersum wykreowanego przez Georga Lucasa.

Na szczęście Gwiezdne wojny przeżywają ostatnio nieco lepszy okres. Właściciele praw zweryfikowali swoje podejścia. Szansę stworzenia aktorskiego serialu Mandalorian otrzymał niedawny padawan Lucasa, czyli Dave Filoni. W duecie z Jonem Favreau stworzyli świetne show, idealnie oddające ducha Star Wars. Jednocześnie zrobiono krótką przerwę w produkcji filmowych odsłon.

Po rozum do głowy poszli też włodarze Electronic Arts. Zaowocowało to wydaniem dwóch bardzo dobrych gier.

Najpierw ku powszechnemu zaskoczeniu dano zielone światło tytułowi w pełni dedykowanemu jednemu graczowi. Star Wars: Jedi – Fallen Order był kompletnym, angażującym doświadczeniem. Przed premierą sporo było porównań do soulsów i taki gwiezdnowojenny odpowiednik rzeczywiście otrzymaliśmy. Ciekawe postacie i miejsca, przyjemny system walki oraz efektowne cameo przywróciły wiarę w wysokiej jakości gry oparte na tej licencji.

W 2020 roku pomyślną passę kontynuowano, publikując Star Wars: Squadrons. Tym razem zszokowano, obniżając premierową cenę. Wietrzono zatem mnóstwo mikropłatności, ale i tutaj EA stanęło na wysokości zadania.

Jeszcze niedawno z biznesowego punktu widzenia takie ruchy byłyby uznane za kompletne nieporozumienie. Dlatego jednak, przez biznesowe podejście, Battlefronty poległy, a jeśli to za mocne słowo, to z pewnością nie odniosły spodziewanego sukcesu.

Battlefront 2 w 2020 roku, to już owoc miłości

Czy jest się więc czym ekscytować w związku z bezpłatną obecnością drugiej odsłony w Epic Games Store? Zakładam, że zdecydowana większość osób, które naprawdę chciały zagrać, już to zrobiły. Minęły 3 lata od premiery, przez ten czas gra mocno staniała oraz jest dostępna w abonamencie EA Play.

Jeżeli jednak jakimś cudem są fani Gwiezdnych wojen, którzy pominęli ten produkt, to zdecydowanie powinni po niego sięgnąć za darmo. Dokładnie tak, polecam grę, którą przed chwilą zaliczyłem jako przedstawiciela smutnego czasu dla growych Star Wars.

Teraz zamierzam swoje zdanie wyjaśnić i obronić. Star Wars: Battlefront II dzisiaj i ten z 2017 roku, to dwie różne gry w kilku kluczowych aspektach. Po pierwsze, wkrótce po debiucie wycofano się ze szkodliwych mikropłatności. To one na starcie odstraszyły mnóstwo potencjalnych chętnych. Niestety były powiązane z szybkością odblokowywania kart wzmacniających postaci, czyli, innymi słowy, początkową przewagę można było kupić.

W związku z zamieszaniem towarzyszącym chciwej próbie interweniował nawet Disney. Na tym dobre wiadomości się nie kończyły, bo Battlefront II nie został momentalnie porzucony, mimo minimalizacji wpływów.

Aż do wiosny 2020 roku systematycznie dorzucano wartościowe aktualizacje. Zawierały one bohaterów, mapy, skórki. Dzięki temu można było odtworzyć kultowe sceny z sagi lub kreować zupełnie nowe.

Anakin może aktualnie stanąć ramię w ramię z Obi-Wanem Kenobim, dowodząc armią klonów w bitwie o Geonosis. Ponadto udostępniono skórki dla tych Jedi kojarzone z serialu Wojny klonów. Po drugiej stronie grywalni z tego okresu są Darth Maul, Hrabia Dooku, czy też Generał Grievous.

Równie dobrze można też zupełnie zamieszać, a Anakin jest w stanie skrzyżować miecz świetlny ze swoją Ciemną Stroną, czyli Darthem Vaderem. Intensywne batalie toczą się na lądzie i w przestrzeni kosmicznej. Jeden z większych trybów (Supremacja) składa się z kilku etapów obrony i atakowania posterunków, przypominającego przeciąganie liny, a z powierzchni planety może przenieść się na krążownik, gdzie potyczka jest kontynuowana.

Epic Games Store zapowiedział Celebration Edition, więc wydanie z odblokowanym dostępem do postaci i przedmiotów, które normalnie trzeba by było żmudnie zdobywać. Battlefrontowi II na pewno warto dać szansę. Kampania dla jednego gracza i różnorodny multiplayer, ale też fantastyczna oprawa audiowizualna, składają się na kapitalne doznanie w uniwersum Star Wars.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Sea of Thieves przeżywa renesans na Steamie. Skąd nagły wzrost zainteresowania MMO Microsoftu?

  • Premiera polskiego Outriders po raz kolejny przełożona. CD Projekt wywołał prawdziwą lawinę

  • Steam napędza branżę gamingową już od 17 lat. Przez ten czas zmienił się nie do poznania

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >