Techgame.pl
Zdjęcie z gry Outriders

press.na.square-enix.com

Premiera polskiego Outriders po raz kolejny przełożona. CD Projekt wywołał prawdziwą lawinę

7 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Outriders to już kolejna polska gra, której premiera została przełożona. Tym razem po raz drugi. Produkcja studia People Can Fly pierwotnie miała zadebiutować w grudniu ubiegłego roku. W październiku premiera została przełożona na luty. Obecnie ma

  • Premiera Outriders przełożona na kwiecień

  • Polskie studio People Can Fly udostępni jednak wersję demo

  • Gra zapowiada się na bardzo obiecującą strzelankę science-fiction

Żarty żartami, ale tegoroczna premiera Cyberpunka 2077 dała do myślenia wielu twórcom i wydawcom gier, a także samym graczom. Przekładanie premier co prawda kojarzy się nie najlepiej, zwłaszcza że w przypadku produkcji CD Projektu, niewiele dało. Jednakże obecnie wydawcy panicznie boją się wypuścić produkt, który nie dorówna oczekiwaniem, by ustrzec się przed losem największego polskiego developera.

People Can Fly przekłada premierę Outriders

Bezpośrednim efektem wydarzeń wywołanych kiepskim stanem technicznym Cyberpunka w dniu premiery jest wzmożona ostrożność twórców gier na całym świecie. Ów trend rozpoczął się już w listopadzie, trwa nadal i wygląda na to, że nieprędko się zakończy. Poniekąd to dobrze - w końcu gracze będą teraz otrzymywać skończone, dopieszczone produkcje. Jednakże będą musieli na nie poczekać.

Jeśli chodzi o Outriders, premiera gry została przełożona już dwukrotnie. Według najnowszej wersji ma zadebiutować 1 kwietnia 2021 roku. Miejmy nadzieję, że polskie studio nie zażartuje sobie z nas okrutnie i rzeczywiście udostępni wówczas swoją produkcję. A ta zapowiada się naprawdę obiecująco.

Kooperacyjny shooter science-fiction

Outsiders to gra, w której z perspektywy trzeciej osoby walczyć będziemy o przetrwanie ludzkości na planecie Enoch. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, kiedy ludzkość założyła kolonię na obcej planecie i nieświadomie uwolniła pewną Anomalię, która zmieniła początkowy raj w jałowe pustkowie.

Nasz bohater przetrwał w hibernacji lata kataklizmów i budzi się w świecie, w którym każdy dzień jest dla kolonistów walką o przetrwanie. Co więcej, wskutek Anomalii został on (jak wiele innych postaci) zmutowany, co dało mu niezwykłe umiejętności, które pomogą mu w jego podróży. Gra posiada system rozwoju postaci i podział na klasy.

Niecodzienne klasy postaci w Outriders

Klasy i umiejętności postaci to coś, nad czym warto się pochylić. Gra została skonstruowana tak, by można było przejść ją w pojedynkę, niezależnie od wybranej przez gracza klasy. Sprawia to, że każda klasa jest w zasadzie samowystarczalna i posiada umiejętności zapewniające leczenie, zadawanie obrażeń i wytrzymałość w walce.

Stąd też ciekawy może być tryb multiplayer, gdyż kampanię możemy przejść zarówno samotnie, jak i w towarzystwie maksymalnie dwóch innych graczy. Ze względu na specyficzną konstrukcję klas postaci, w drużynie nie będzie konieczny podział na tanka, healera i DPS-a, gdyż każdy będzie mógł pełnić taką funkcję. Koncepcja ciekawa, lecz może być zarówno największą siłą produkcji, jak i jej największą zmorą.

Outriders dostanie wersję demonstracyjną

Mimo że era gazetek z płytami typu Cybermycha czy dawne CD-Action (dawne, gdyż obecne zrezygnowało z płyt i udostępnia tylko kody) bezpowrotnie minęła, to mimo wszystko zdarza się, że w szczególnych przypadkach wydawane są wersje demo. Square Enix najwyraźniej uznało, że w przypadku Outriders, może to wyjść grze na dobre.

Bezpłatne demo gry zostanie udostępnione 25 lutego 2021. Będziemy mogli wówczas wypróbować zarówno rozgrywkę jedno, jak i wieloosobową. Dostępne będą również wszystkie klasy postaci oraz pierwszych kilka godzin gry. Postępy zostaną później przeniesione do pełnej wersji. Produkcja wyjdzie na obie generacje konsol Microsoftu i Sony oraz na komputery osobiste. Gracze wszystkich platform będą mogli bawić się wspólnie ze względu na pełne wsparcie międzyplatformowe.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >