Tommy Vercetti GTA Vice City
Źródło: igdb.com

Kolejne teorie o miejscu akcji GTA VI. Fani są pewni, że chodzi o Vice City

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
6 Stycznia 2021

Teoriami i teaserami fani żyją. Oczekiwanie na nowe odsłony ulubionych serii to zawsze wycieńczająca mordęga obfitująca w chwile wielkich nadziei, przerażenia rozczarowaniem lub wręcz chęcią wyrzucenia monitora przez okno po przeczytaniu informacji przełożeniu premiery. Fani Rockstara są pewni, że niebawem nadejdzie oficjalna zapowiedź GTA VI. Wszystko przez sugestie w dodatkach do GTA Online.

  • Rockstar rzuca graczom podpowiedzi dotyczące zapowiedzi kolejnego GTA
  • Najnowsza zawartość udostępniona w GTA Online pozwoliła stworzyć ciekawe teorie
  • Gracze przypuszczają, że akcja gry będzie miała miejsce w Vice City

W czasach wzmożonego przebywania w domu i, co za tym idzie, gamingu, gracze wydają się wyczekiwać nadchodzących produkcji z jeszcze większą niecierpliwością niż zazwyczaj. Trudno się dziwić. Ubiegły rok obfitował w okazje do zredukowania naszych „kupek wstydu” i ogrania tych wszystkich tytułów, które wiecznie odkładaliśmy na „lepsze czasy”.

GTA VI zabierze nas do Vice City?

”Lepsze czasy” pod względem gamingowym zdecydowanie trwają właśnie teraz. Gracze wszędzie dopatrują się choćby najmniejszych wzmianek o tytułach, na które czekają. A twórcy co chwila podrzucają im do tego okazje. Rockstar Games nie jest tu odosobnionym przypadkiem. Zaledwie kilka dni temu Bethesda droczyła się z graczami na swoim Twitterze.

Rockstar Games już wcześniej rzucał w swoich wypowiedziach niewielkie informacje na temat nadchodzącej (wciąż nieoficjalnie) kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto. Tym razem gracze są niemal pewni, że twórcy podpowiedzieli im, gdzie rozegra się akcja GTA VI. Według nich będzie to Vice City.

Rockstar Games zapowie GTA VI?

Już od kilku miesięcy Rockstar zdaje się dawać graczom wskazówki, że coś się święci. Na pytanie „co?” zdaje się odpowiadać teaser nowej zawartości do GTA Online, który został opublikowany w listopadzie ubiegłego roku. Na zdjęciu widoczne były współrzędne, które po sprawdzeniu w Google Maps wskazywały pewne, pozornie niewyróżniające się niczym szczególnym, miejsce.

Jak mógłby wyglądać remaster GTA San Andreas? Gracze zachwyceni zwiastunemJak mógłby wyglądać remaster GTA San Andreas? Gracze zachwyceni zwiastunemCzytaj dalej

Współrzędne wskazywały na nieprowadzącą w żadne konkretne miejsce drogę w stanie Wirginia w USA. To, co zwróciło uwagę graczy, to jej kształt. Na zdjęciach satelitarnych można bez trudu skojarzyć zawijas drogi z literami „VI”, będącymi rzymskim zapisem liczby 6, która odpowiada kolejnej odsłonie GTA.Zagadka dotycząca zapowiedzi GTA VI Rockstar Games

GTA VI może rozgrywać się w Vice City

To nie była jedyna wiadomość od twórców, dotycząca nadchodzącej gry. Wszystko za sprawą najnowszej zawartości dodanej w grudniu do GTA Online. Jest to nowy napad, w którym mogą wziąć udział gracze. Tym, co zwróciło uwagę użytkowników, była nagroda za udział w owym skoku.

Jest nią bowiem kurtka z wypisanym na plecach zdaniem: Hostes Ad Pulverem Ferire (zetrzeć wroga w pył). Jest to nazwa kościoła, który znamy z dzielnicy Downtown w Vice City. Co prawda jest to również slogan firmy StarBalls Demolition, która wystąpiła w GTA: San Andreas, jednakże fani są zgodni, że prawdopodobieństwo usytuowana nowej odsłony serii w Vice City jest większe niż ponowna wizyta w Los Santos.

Trudno się z nimi nie zgodzić. Czas pokaże, czy te teorie rzeczywiście znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Póki co GTA VI niestety nie zostało oficjalnie zapowiedziane, więc graczom pozostaje jedynie powrót do wcześniejszych odsłon serii lub zabawa w GTA Online.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł