Techgame.pl
Tommy Vercetti GTA Vice City

igdb.com

Kolejne teorie o miejscu akcji GTA VI. Fani są pewni, że chodzi o Vice City

6 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Teoriami i teaserami fani żyją. Oczekiwanie na nowe odsłony ulubionych serii to zawsze wycieńczająca mordęga obfitująca w chwile wielkich nadziei, przerażenia rozczarowaniem lub wręcz chęcią wyrzucenia monitora przez okno po przeczytaniu informacji przeło

  • Rockstar rzuca graczom podpowiedzi dotyczące zapowiedzi kolejnego GTA

  • Najnowsza zawartość udostępniona w GTA Online pozwoliła stworzyć ciekawe teorie

  • Gracze przypuszczają, że akcja gry będzie miała miejsce w Vice City

W czasach wzmożonego przebywania w domu i, co za tym idzie, gamingu, gracze wydają się wyczekiwać nadchodzących produkcji z jeszcze większą niecierpliwością niż zazwyczaj. Trudno się dziwić. Ubiegły rok obfitował w okazje do zredukowania naszych „kupek wstydu” i ogrania tych wszystkich tytułów, które wiecznie odkładaliśmy na „lepsze czasy”.

GTA VI zabierze nas do Vice City?

”Lepsze czasy” pod względem gamingowym zdecydowanie trwają właśnie teraz. Gracze wszędzie dopatrują się choćby najmniejszych wzmianek o tytułach, na które czekają. A twórcy co chwila podrzucają im do tego okazje. Rockstar Games nie jest tu odosobnionym przypadkiem. Zaledwie kilka dni temu Bethesda droczyła się z graczami na swoim Twitterze.

Rockstar Games już wcześniej rzucał w swoich wypowiedziach niewielkie informacje na temat nadchodzącej (wciąż nieoficjalnie) kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto. Tym razem gracze są niemal pewni, że twórcy podpowiedzieli im, gdzie rozegra się akcja GTA VI. Według nich będzie to Vice City.

Rockstar Games zapowie GTA VI?

Już od kilku miesięcy Rockstar zdaje się dawać graczom wskazówki, że coś się święci. Na pytanie „co?” zdaje się odpowiadać teaser nowej zawartości do GTA Online, który został opublikowany w listopadzie ubiegłego roku. Na zdjęciu widoczne były współrzędne, które po sprawdzeniu w Google Maps wskazywały pewne, pozornie niewyróżniające się niczym szczególnym, miejsce.

Współrzędne wskazywały na nieprowadzącą w żadne konkretne miejsce drogę w stanie Wirginia w USA. To, co zwróciło uwagę graczy, to jej kształt. Na zdjęciach satelitarnych można bez trudu skojarzyć zawijas drogi z literami „VI”, będącymi rzymskim zapisem liczby 6, która odpowiada kolejnej odsłonie GTA.

GTA VI może rozgrywać się w Vice City

To nie była jedyna wiadomość od twórców, dotycząca nadchodzącej gry. Wszystko za sprawą najnowszej zawartości dodanej w grudniu do GTA Online. Jest to nowy napad, w którym mogą wziąć udział gracze. Tym, co zwróciło uwagę użytkowników, była nagroda za udział w owym skoku.

Jest nią bowiem kurtka z wypisanym na plecach zdaniem: Hostes Ad Pulverem Ferire (zetrzeć wroga w pył). Jest to nazwa kościoła, który znamy z dzielnicy Downtown w Vice City. Co prawda jest to również slogan firmy StarBalls Demolition, która wystąpiła w GTA: San Andreas, jednakże fani są zgodni, że prawdopodobieństwo usytuowana nowej odsłony serii w Vice City jest większe niż ponowna wizyta w Los Santos.

Trudno się z nimi nie zgodzić. Czas pokaże, czy te teorie rzeczywiście znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Póki co GTA VI niestety nie zostało oficjalnie zapowiedziane, więc graczom pozostaje jedynie powrót do wcześniejszych odsłon serii lub zabawa w GTA Online. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >