Techgame.pl
Galactic Civilizations III screen

Steam

Kieruj galaktycznym imperium dzięki świetnej ofercie od Epic Games. Galactic Civilizations III za darmo

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o byciu Imperatorem Palapitnem i kierowaniem galaktycznym imperium, mamy dla Was świetne wieści. Świetna strategia 4X Galactic Civilizations III jest dostępna zupełnie za darmo w Epic Games Store. Macie czas do czwartku na

  • Epic Games Store rozdaje kolejną darmową grę

  • Do odebrania jest strategia 4X Galactic Civilizations III

  • Wiemy, jaka produkcja będzie od odbioru w następny czwartek

Strategie to gatunek być może nie wymarły, ale z pewnością nieco zapomniany. Jednak to właśnie gry strategiczne są w stanie zagwarantować setki godzin nieustannej zabawy, o ile oczywiście lubujemy się w rządzeniu danym państwem. 

Epic Games rozdaje kolejne, świetne produkcje

Epic Games Store przyzwyczaił nas do tego, że nie lubi się patyczkować i co chwilę oferuje nad do odebrania kolejną, ciekawą pozycję zupełnie za darmo. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta w usłudze Epic Games Store i... tyle. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby co czwartek zaglądać na stronę sklepu w celu odbioru kolejnej pozycji. 

Jeżeli jednak nie macie do tego głowy, nie ma problemu. Śpieszymy Wam donieść, że Epic Games po raz kolejny zdecydował się podarować graczom zaskakująco solidną produkcję. Choć w przeszłości mogliśmy już odbierać GTA V, Just Cause 4 czy Kingdom Come: Deliverance (nie zapominajmy o świątecznym rozdawnictwie), kolejna pozycja adresowana jest dla fanów strategii. 

Tym razem mowa o strategii gatunku 4X, czyli Galactic Civilizations III. Oryginalnie produkcja zadebiutowała w 2014 roku, jednak grafika wcale na to nie wskazuje. Dość powiedzieć, że gameplay również ani odrobinę się nie zestarzał. Pozycję możecie odebrać pod tym adresem

Kieruj kosmicznym imperium jak Palapatine

Galactic Civilizations III mieści się w ramach gatunku strategii 4X. O ile takie podgatunki jak strategia czasu rzeczywistego, ekonomiczna czy tower defense są raczej powszechnie znane, o tyle wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę co reprezentuje wspomniane 4X. 

Termin ten został po raz pierwszy użyty na łamach czasopisma "Computer Gaming World" w 1993 roku w recenzji produkcji Master of Orion pióra Alana Emricha. Termin okazał się tak trafny, że zakorzenił się w komputerowej rozrywce na dobre. Tylko czym jest to 4X?

4X czyli explore, expand, exploit, exterminate (eksploracja, ekspansja, eksploatacja, eksterminacja) to w zasadzie krótki opis samej rozgrywki w strategiach tego gatunku. Pokrótce najłatwiejszym przykładem strategii 4X jest uwielbiana przez wielu seria Civilization, a Galactic Civilization to jej kosmiczny odpowiednik. 

4X, czyli poczwórnie dobra zabawa

Eksploracja oznacza tutaj sam początek rozgrywki, gdy za pomocą naszych jednostek odkrywamy coraz większe pole mapy, zaś ekspansja oznacza dosłownie rozwijanie naszego imperium i rozprzestrzenianie jego wpływów. Eksploatacja to pozyskiwanie i dysponowanie różnymi zasobami i dobrami, zaś eksterminacja, jak można się domyślić, walka z innymi nacjami. 

Galactic Civilization III nie zmusza nas jednak do walki, gdyż równie dobrze możemy wygrać z przeciwnikami dzięki postępowi kulturowemu czy technologicznemu. Dzięki temu tak naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gra aktualnie wyceniona jest na około 140 złotych co oznacza, że dopisek "darmowe" wydaje się niezwykle atrakcyjną ofertą.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że już za tydzień na Epic Games Store do odebrania będzie metroidvania Dandara: Trials of Fear Edition. Jest to dość odlschoolowa platformówka w której zwiedzamy świat, zupełnie niepodobny do naszego, w którym nie obowiązują podstawowe prawa. Grę odebrać będzie można już od godziny 17:00 28 stycznia w czwartek. 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >