Techgame.pl
Heroes III Cytadela

igdb.com

Fenomen Heroes of Might Magic III. Dlaczego gra uzyskała miano kultowej?

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Heroes III to gra, o której z pewnością słyszał każdy, kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z grami wideo. Ta klasyczna amerykańska gra wydana w 1999 roku zasłynęła w naszym kraju, jako jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzono. Czym

W świadomości polskich graczy istnieją produkcje, które doczekały się statusu legend i zapewne ze swoich piedestałów nigdy nie zostaną zrzucone. Polacy to wszak naród wierny swoim ideałom - także gamingowym. Dzięki temu gry takie jak Gothic, Cezar III czy właśnie Heroes III zyskały nieśmiertelność.

Heroes of Might and Magic III

Choć gry Heroes III nie trzeba z pewnością nikomu przedstawiać, warto powiedzieć, iż jest to strategiczna gra turowa w klimacie fantasy, w której gracze wcielają się w wybrane frakcje, nazywane potocznie “zamkami”, rozbudowują swoje siedziby, rekrutują jednostki i walczą o wygraną w wybranym scenariuszu, starając się jak najszybciej spełnić warunki zwycięstwa.

Bez wątpienia to właśnie Heroes III jest odsłoną serii z największą rzeszą fanów, lecz warto wspomnieć, że seria została zapoczątkowana jeszcze w 1995 roku, a poprzednie i kolejne części, choć w większości nie doczekały się takiego uwielbienia, jak trzecia odsłona, również w większości są naprawdę dobrymi tytułami.

Co czyni Heroes III legendą?

Wiele aspektów Heroes III miało wpływ na status, jakiego dorobiła się gra przez ponad dwie dekady swojego istnienia. Najważniejszym jest oczywiście sama rozgrywka, która pozwala na przeżycie niesamowitych historii. Nawet więcej, pozwala je samemu tworzyć! 

Fakt, że gra oprócz kampanii i scenariuszy dla jednego gracza, posiada również tryb multiplayer (zarówno online, jak i lokalny) sprawił, iż swego czasu młodzież zbierała się w wakacje w kafejkach internetowych lub w domach kolegów, by toczyć wielogodzinne rozgrywki, całkowicie zanurzając się w świecie Heroesów.

Wieczna chwała Heroes III

Świetna historia, rozwój swojego imperium i bohaterów, epicka muzyka, niesamowity potencjał strategiczny… Wszystkie te czynniki złożyły się na legendę, jaką jest dziś Heroes of Might and Magic III. Ta niesamowita gra bawiła pokolenia i jestem pewna, że jeszcze będzie bawić wiele kolejnych.

Twórcy na szczęście dodatkowo upewnili się, że rzeczywiście Heroes III przetrwa kolejne dekady, wydając odnowioną wersję gry. W 2015 roku ukazała się bowiem produkcja pod tytułem Heroes of Might and Magic III: HD Edition, która przyniosła grze nieco graficznego odświeżenia, jednocześnie przenosząc tytuł również do świata gier moblinych.

Choć wielu fanów uznało Edycję HD za niepotrzebną, z pewnością jest to krok wykonany w stronę młodszych pokoleń graczy, by ci nie odbili się od nieco już przestarzałej grafiki niczym od betonowej ściany. A ten cel cieszy, gdyż Heroes III zdecydowanie zasługuje na to, by młodsi gracze również mogli cieszyć się jego wspaniałością.

źródło: opracowanie własne

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Ingenuity odbył pierwszy lot na Marsie. Wielki sukces NASA

  • Google wprowadził nową funkcję. Timelapse smuci, przeraża i uświadamia

  • NATO zainwestuje w fotowoltaikę. W planach są czołgi z panelami słonecznymi

Podobne artykuły

play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >