Techgame.pl
Joseph "Gosu" Deen i screen Fortnite

Team 33

Ośmiolatek podpisał kontrakt za 127 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że gra w Fortnite

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Profesjonalny gracz e-sportowy to dziś już powszechnie znany zawód. Nie zmienia to faktu, że elementem zaskakującym jest często wiek takiego profesjonalnego zawodnika. W tym przypadku podpis wart 127 tysięcy złotych złożył (a właściwie jego rodzice

E-sport to dziedzina rozwijająca się prężnie od niemal dwóch dekad. Fakt, że ktoś zarabia na życie grając - czy to jako profesjonalny zawodnik, czy streamer lub youtuber - nikogo już właściwie nie dziwi. Internet oferuje wszak wiele innych zawodów, które dawniej nie miały racji bytu lub nie mogły być wykonywane zdalnie. Część z nich zaskakuje znacznie bardziej, niż granie w gry.

Ośmiolatek z profesjonalnym kontraktem e-sportowym

Joseph “Gosu” Deen zaczął grać w Fortnite w wieku zaledwie 4 lat. Co prawda sztandarowy tytuł Epic Games jest rekomendowany dopiero od 12 roku życia, w istocie nie ma żadnego zakazu, który zabroniłby rozgrywki młodszym użytkownikom. Jednakże w momencie, gdy przechodzimy do rozgrywek profesjonalnych, sprawa ma się nieco inaczej, gdyż w tych turniejach zawodnicy poniżej lat 12 nie będą mogli brać udziału, jeśli nagrodą będą pieniądze.

Ten fakt nie przeszkodził jednak klubowi Team 33, którego scout miał okazję spotkać się w jednej rozgrywce z młodym Gosu. Stwierdził wówczas, że jeśli nie podpisze kontraktu z młodym graczem, z pewnością zrobi to ktoś inny. Ta myśl zaowocowała podpisaniem umowy, przy której zawarciu młody zawodnik otrzymał 33 tysiące dolarów (ok. 127 tys. złotych) oraz komputer gamingowy wart 5000 dolarów (ponad 19 tys. złotych).

Rodzice wspierają młodego zawodowca

Kontrakt ma go tak naprawdę chronić. Może wycofać się, kiedy tylko zechce - umowa jest całkowicie elastyczna. Jest na jego warunkach i moich. Joseph pełni tak naprawdę rolę podobną do aktora dziecięcego - pracodawca wykonuje za niego sporą część faktycznej pracy - powiedziała mama Josepha, która nie miała oporów przed podpisaniem w jego imieniu umowy z Team 33.

O szczegółach kontraktu oraz wysokości miesięcznego wynagrodzenia oczywiście nie wiemy, można jednak podejrzewać, że nie są to małe pieniądze, biorąc pod uwagę, że za sam podpis Team 33 zapłacił 33 tysiące dolarów. Podpisując go, Joseph “Gosu” Deen został drugim najmłodszym profesjonalnym zawodnikiem e-sportowym. Pierwsze miejsce zajmuje wciąż młody Amerykanin Victor De Leon III, który w 2005 roku został profesjonalnym graczem w Halo, mając jedynie 7 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >