Techgame.pl > Gry > Ośmiolatek podpisał kontrakt za 127 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że gra w Fortnite
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 20.06.2022 02:02

Ośmiolatek podpisał kontrakt za 127 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że gra w Fortnite

Joseph "Gosu" Deen i screen Fortnite
Team 33

E-sport to dziedzina rozwijająca się prężnie od niemal dwóch dekad. Fakt, że ktoś zarabia na życie grając - czy to jako profesjonalny zawodnik, czy streamer lub youtuber - nikogo już właściwie nie dziwi. Internet oferuje wszak wiele innych zawodów, które dawniej nie miały racji bytu lub nie mogły być wykonywane zdalnie. Część z nich zaskakuje znacznie bardziej, niż granie w gry.

Ośmiolatek z profesjonalnym kontraktem e-sportowym

Joseph “Gosu” Deen zaczął grać w Fortnite w wieku zaledwie 4 lat. Co prawda sztandarowy tytuł Epic Games jest rekomendowany dopiero od 12 roku życia, w istocie nie ma żadnego zakazu, który zabroniłby rozgrywki młodszym użytkownikom. Jednakże w momencie, gdy przechodzimy do rozgrywek profesjonalnych, sprawa ma się nieco inaczej, gdyż w tych turniejach zawodnicy poniżej lat 12 nie będą mogli brać udziału, jeśli nagrodą będą pieniądze.

Ten fakt nie przeszkodził jednak klubowi Team 33, którego scout miał okazję spotkać się w jednej rozgrywce z młodym Gosu. Stwierdził wówczas, że jeśli nie podpisze kontraktu z młodym graczem, z pewnością zrobi to ktoś inny. Ta myśl zaowocowała podpisaniem umowy, przy której zawarciu młody zawodnik otrzymał 33 tysiące dolarów (ok. 127 tys. złotych) oraz komputer gamingowy wart 5000 dolarów (ponad 19 tys. złotych).

Rodzice wspierają młodego zawodowca

Kontrakt ma go tak naprawdę chronić. Może wycofać się, kiedy tylko zechce - umowa jest całkowicie elastyczna. Jest na jego warunkach i moich. Joseph pełni tak naprawdę rolę podobną do aktora dziecięcego - pracodawca wykonuje za niego sporą część faktycznej pracy - powiedziała mama Josepha, która nie miała oporów przed podpisaniem w jego imieniu umowy z Team 33.

O szczegółach kontraktu oraz wysokości miesięcznego wynagrodzenia oczywiście nie wiemy, można jednak podejrzewać, że nie są to małe pieniądze, biorąc pod uwagę, że za sam podpis Team 33 zapłacił 33 tysiące dolarów. Podpisując go, Joseph “Gosu” Deen został drugim najmłodszym profesjonalnym zawodnikiem e-sportowym. Pierwsze miejsce zajmuje wciąż młody Amerykanin Victor De Leon III, który w 2005 roku został profesjonalnym graczem w Halo, mając jedynie 7 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Tagi: Fortnite
Powiązane