Techgame.pl
TheGrefg zapowiada swoją skórkę w Fortnite

TheGrefg/wideo/https://youtu.be/fgGvw9RdwZQ

Ponad dwa miliony jednoczesnych widzów na Twitchu. Rekord padł dzięki Fortnite

13 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Okazuje się, że stream ujawniający skórki z Fotnite'a może przyciągnąć miliony gapiów. Taka sytuacja miała miejsce za sprawą hiszpańskiego twórcy treści wideo. Ponad dwa miliony osób śledziło jego poniedziałkową relację.

TheGrefg jest niezwykle popularną postacią szczególnie wśród hiszpańskojęzycznej społeczności. Nawet przytoczony historyczny stream przeprowadzony był w takiej wersji.

Hiszpan górą

Nie wiem, czy Fortnite’owy celebryta mógłby realizować materiały po angielsku, ale z pewnością nie musi tego robić dla sławy. Na Twitchu obserwuje go 6,3 miliona osób, a na Youtubie może się pochwalić ponad 16 milionami subskrypcji.

Jego filmy w serwisie Google regularnie ogląda powyżej miliona widzów, a często jest ich kilka milionów. Najbardziej dochodowe dla gracza produkcje wyświetliło ponad 20 milionów ciekawskich.

Przepisem na sukces można uznać dobrą grę, aparycję oraz pozytywne nastawienie. Jego transmisjom towarzyszy dużo krzyku i śmiechu.

Przełomowy stream wiązał się z pokazaniem skinów przygotowanych na cześć TheGrefga. W ramach Serii Ikon Fortnite najbardziej zasłużeni twórcy dostępują zaszczytu posiadania własnych przedmiotów w grze.

Stawkę Ikon otworzył Ninja, który sam mógł też pochwalić się robiącym wrażeniem wynikiem oglądających w tym samym czasie. Choć Amerykanin może być lepiej rozpoznawalny dla anglojęzycznych osób, to jego wynik w ostatnich dniach został wręcz zmiażdżony.

Ninja odnotował jedynie 635 tysięcy równocześnie wyświetlających kanał widzów w marcu 2018 roku. Hiszpan przekroczył w styczniu tego roku 2,4 miliona osób. Wyczyny streamera i jego fanów na żywo śledził wiceprezydent Epic Games. Na swoim Twitterze Mark Rein winszował osiągnięcia słowami: Gratuluję @TheGrefg twojego nowego stroju w Fortnite i dzisiejszego bijącego rekord ujawnienia!

Sława, pieniądze i gadżety

W zestawie elektronicznych dodatków poświęconym TheGrefgowi znalazły się reaktywny strój, kilof Kij Kontrolera, plecak Kule Mocy oraz emotka Klika Kontrolerów. Ninję swego czasu uhonorowano skinem oraz plecakiem Ostrze Ninjy, kilofem Dwie Katany, a także emotką Bądź jak Ninja.

Komplet Hiszpana trafi do growego sklepu 17 stycznia o 1:00 w nocy czasu polskiego. Zanim to się stanie, 14 i 15 stycznia celebracja przyjmie formę turniejów w ulubionym trybie okresowym idola społeczności gry. Wydarzenie przewiduje udział solistów i drużyn.

Użytkownicy będą rywalizować w module Podłoga to lawa!, a najlepsi zostaną nagrodzeni właśnie przedmiotami kosmetycznymi dedykowanymi TheGrefgowi. Wybrany przez streamera tryb charakteryzuje się wysoką dynamiką.

Nazwa może naprowadzać na wyjaśnienie, czego się po nim spodziewać. Zadaniem jest wyniesienie się na tyle wysoko, by umknąć przed rosnącym poziomem wulkanicznego płynu. Trzeba przy tym mieć baczenie na próbującą dokonać tego samego konkurencję, mówimy przecież o battle royale.

To nie koniec cech właściwych trybowi Podłoga to lawa! Jako oręż służą wyrzutnia harpunów z nielimitowaną amunicją plus materiały wybuchowe. Wyrzutnia potrafi jedynie drasnąć rywali, bo zabiera 1 punkt życia. Sieje natomiast znaczne zniszczenie, gdy jest wycelowana w budowle, którym wyrządza uszkodzenia w wysokości 150 punktów. W przypadku ucieczki przed lawą rozsądniej jest jednak złapać kilof i biec co sił w klawiszach. Twórcy gry zachęcają zarazem do odwiedzania Świata Grega. To specjalna wyspa dostępna z poprzez tryb kreatywny.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >