Ciri i Geralt
Źródło: Twitter

Scenarzysta Wiedźmina: chcemy rozwinąć historię Ciri

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Maja 2020

Scenarzysta Wiedźmina 3, Jakub Szamałek przyznał, że chciałby w większym stopniu przedstawić historię Ciri w przyszłych produkcjach. Jej bogata przeszłość może być tematem kolejnych produkcji wytwórni CD Projekt Red.

Jeśli powstanie Wiedźmin 4, to jak przyznaje główny scenarzysta serii gier być może uda się dogłębniej opowiedzieć historię Ciri. Domagają się tego nie tylko fani, ale również sami twórcy gry.

Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4?

Podczas jednej rozmów z fanami produkcji, główny scenarzysta poprzedniej części przyznał, iż ubolewa nad faktem, że gracze nie mogli widzieć na ekranie Ciri tak często, jak chcieli tego scenarzyści. Jej historia została potraktowana bardzo pobieżnie i bez większych szczegółów, na co wielokrotnie zwracano uwagę. Jak przyznaje Jakub Szamałek bohaterka zasługuje na to, aby przedstawić jej przeszłość w o wiele bardziej rozbudowany sposób.

Wiedźmin 4 – kiedy możemy się go spodziewać?

Wciąż nie ma dokładniejszych informacji na temat produkcji nowego Wiedźmina. CD Projekt Red w tym momencie zajmuje się ukończenie Cyberpunka 2077, jednak tylko kwestią czasu wydaje się napływ informacji na temat kultowej serii. Przyjęcie Ciri jako głównej bohaterki czwartej części przez wielu może zostać uznane za kontrowersyjne, jednak wielu fanów gry zgodzi się, że jej historia wymaga dokładniejszego omówienia.

Następny artykuł