Techgame.pl
GTA V

igdb.com

Oszuści z GTA Online oddadzą pieniądze na cele charytatywne. Ważne zwycięstwo Rockstara w walce z cheaterami

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Od dziś życie graczy GTA Online będzie nieco łatwiejsze. Take-Two i Rockstar uporali się z popularną stroną sprzedającą cheaty do gangsterskiego MMO. Ponadto twórcy nieuczciwego oprogramowania przekażą cały swój dochód na cele charyta

  • Rockstar i Take-Two idą na wojnę z cheaterami

  • Na celowniku znalazła się strona LunaCheats, sprzedająca oprogramowanie oszustom

  • Działalność LunaCheats została zakończona, a pieniądze przekazane na cele charytatywne

Cheaterzy powstali w zasadzie razem z grami wideo. W momencie, gdy ktoś nie mógł uporać się z jakimś poziomem w grze, zaczynał szukać drogi na skróty. Tak narodziły się pierwsze kody do gier, trainery, boty oraz cheaty. Te ostatnie stały się nieustanną zmorą wszelkich gier online, co psuło zabawę uczciwym graczom.

Walka z cheaterami w GTA Online

O ile korzystanie z ułatwień w grach dla jednej osoby to tylko oszukiwanie samego siebie, o tyle w grach multiplayerowych to już poważna zbrodnia. W końcu co to za zabawa, kiedy jeden gracz ma wyraźną przewagę nad innymi? Ów gracz najwyraźniej czerpie przyjemność z uprzykrzania życia innym, którym zdecydowanie nie jest do śmiechu.

To może z kolei prowadzić do systematycznego porzucania gry przez kolejnych użytkowników. Skoro oszuści sprawiają, że rozgrywka jest niesamowicie frustrująca i po prostu nieuczciwa, po co wracać do takiej gry? No i właśnie dlatego twórcy gier również za cheaterami nie przepadają. W końcu szkodzą oni biznesowi.

LunaCheats kończy działalność

Działając w obronie zarówno swojego dochodu, jak i graczy, Take-Two postanowiło położyć kres działalności strony LunaCheats, która była ogromnym dystrybutorem cheatów do GTA Online. Oprogramowanie sprzedawane przez LunaCheats było jednym z najbardziej popularnych na serwerach gry. Na szczęście Take-Two podjęło odpowiednie kroki i zaangażowało swoich prawników w rozmowy z twórcami strony.

W efekcie owych rozmów doszło do porozumienia, w ramach którego LunaCheats zakończy swoją działalność, a dochód ze sprzedanych cheatów przeznaczy na cele charytatywne, wyznaczone przez firmę Take-Two. Co więcej, na dawnej stronie LunaCheats widnieje poniższy komunikat.

Po rozmowach z Take-Two Interactive natychmiast przerywamy utrzymanie, rozwijanie i dystrybucję naszego oprogramowania cheaterskiego. Przekażemy również zebrane pieniądze na cele charytatywne wskazane przez Take-Two. Przepraszamy społeczność Grand Theft Auto Online za wszystkie problemy, które spowodowało nasze oprogramowanie.

Ważne zwycięstwo Rockstara

Przekazanie pieniędzy zarobionych na cheatach na cele charytatywne to naprawdę pięknie wygrana walka z oszustami. Oczywiście nie znikną oni całkowicie z serwerów GTA Online, ale z pewnością będzie ich nieco mniej niż dotychczas. Oby więcej takich brawurowych akcji antycheaterskich! 

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Techgame Newsy. Podsumowanie tygodnia

  • Wyłączenie Adobe Flash Player sparaliżowało pociągi w Chinach. Ostrzegano przed tym od 3 lat

  • Posypały się bany dla profesjonalnych graczy CS: GO. Obstawiali własne mecze

Podobne artykuły

play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >