Techgame.pl
Agent 47 na szczycie drapacza chmur w Hitman 3

youtube.com/gameinformer/kadr z filmu

Hitman 3: Gameplay przedstawia pierwsze pięć minut z misji w Dubaju. Zapowiada się świetna pozycja

3 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

IO Interactive zapracowało sobie na zaufanie graczy poprzednimi udanymi odsłonami. Wideo z trzeciej części sugerują utrzymanie formy. Nowy materiał prezentuje piękno miejsc akcji.

  • Pozostały nieco ponad 2 tygodnie do debiutu Hitmana 3

  • Twórcy podsycają emocje kolejnym materiałem wideo

  • Tym razem przede wszystkim przyglądamy się jakości oprawy graficznej

  • Studio wkrótce przerzuci uwagę na inny oczekiwany projekt

Hitman 3 trafi w ręce graczy 20 stycznia, więc najwyższy czas na budowanie ekscytacji wokół tego wydarzenia. Będzie to pierwsza naprawdę głośna premiera 2021 roku.

Piękno świata morderców na zlecenie

Mieliśmy okazję obejrzeć pierwszych 5 minut rozgrywki. Pierwszym spostrzeżeniem jest... niewielka ilość rozgrywki w tym czasie.

Z pewnością nie udostępniono najbardziej intensywnego fragmentu gry. Generalnie materiał sprawdza się bardziej jako demo technologiczne, a nie próbka gameplay’u. 

Pierwszy widok zapiera dech w piersiach i przywodzi na myśl obrazki rodem z science-fiction. Agent 47 stoi na krawędzi konstrukcji u szczytu dubajskiego drapacza chmur.

Krajobraz wywołuje skojarzenia z Bespinem, Miastem w Chmurach z piątego epizodu Gwiezdnych wojen. Cierpiący na lęk wysokości najchętniej pominęliby to wprowadzenie. W szczególności, jeżeli zostanie ono zamieszczone także w wersji na PlayStation VR.

Uwaga o niewielkiej aktywności postaci na samym początku gry objawia się w dalszej części materiału. Przez postać wykonanych jest tylko kilka czynności, jak parę skoków, przeciskanie korytarzami serwisowymi oraz kontakt telefoniczny z centralą. Całość zamyka odsłuchanie przemowy arabskiego bogacza.

Spodziewalibyśmy się choć jednego cichutkiego zabójstwa na zachętę, ale nacisk położono na pobieżne przedstawienie świata i zadań, a także możliwości silnika graficznego. Detale satysfakcjonują, z perspektywą sponad obłoków na czele. Liczne lustra i szyby właściwe dla tego typu nowoczesnych budowli, imponująco odbijają pozostałe elementy otoczenia.

Według zapewnień twórców trzeci Hitman ma gwarantować swobodę działania w podejściu do zdejmowania celów. Wykorzystana technologia ma też pozwolić na generowanie imponujących tłumów NPC-ów.

Nazywam się 47. Agent 47

Wiele osób oglądając materiały z Hitmana ma już przed oczami zupełnie inny projekt IO Interactive. Gracze już teraz wizualizują sobie innego kultowego agenta na miejscu 47. Nawet numery nie różnią się tak bardzo, zgodnie zawierając siódemkę.

Studio będzie bowiem odpowiedzialne za najbliższą egranizację poczynań 007. Dla współczesnych graczy wydaje się być nieprawdopodobne, że ikona szpiegostwa była też bohaterem jednej z wyżej ocenianych produkcji w historii.

Od przyjętego z powszechnym entuzjazmem Goldeneye 007 minęły już 23 lata. Jednak im bliżej dzisiejszej daty, tym gorszy był odbiór kolejnych gier.

W latach 2008-2012 miał miejsce kompletny zjazd franczyzy. Quantum of Solace i Blood Stone były średnie lub co najwyżej przyzwoite, ale na 007 Legends krytycy nie pozostawili już suchej nitki. Bohater odszedł w zapomnienie na wiele lat, a teraz ma powrócić i wydaje się, że nie mógł być w odpowiedniejszych rękach.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Miasta z gier wideo, w których warto spędzić dłuższą chwilę

  • FarmVille oficjalnie kończy żywot. Popularna gra przeglądarkowa ofiarą Adobe Flash

  • Poco F2 w niecodziennej zapowiedzi. Szykuje się ciekawy średniak na rynku smartfonów

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >