Hitman 3 Chongqing
Źródło: ioi.dk/hitman3mediakit

Hitman 3 z ray-tracingiem już wkrótce. W każdym razie dla niektórych

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
25 Stycznia 2021

Hitman 3 zadebiutował zaledwie kilka dni temu, lecz już teraz twórcy mówią o nadchodzącym udoskonaleniu produkcji. Tytuł umożliwi bowiem uruchomienie ray-tracingu, czyli technologii śledzenia promieni, która znacznie upiększy grafikę. Niestety wygląda na to, że ta aktualizacja może dotyczyć tylko części dostępnych platform.

  • Ray-tracing w Hitmanie 3 już wkrótce
  • IO Interactive potwierdza aktualizację gry na PC oraz Xbox Series X/S
  • Ani słowem nie wspomniano jednak o PS5

Ray-tracing, czyli technologia śledzenia promieni, potrafi czynić cuda z oświetleniem w grach. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy spojrzeć na promienie wchodzącego słońca na Badlandach w Cyberpunku 2077 i mamy zajęcie na dobre 5 minut. Niestety jest to nowa, zaawansowana technologia, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Ray-tracing

O ray-tracingu (RT) posiadacze konsol poprzedniej generacji mogą jedynie pomarzyć. To samo tyczy się PC-tów z kartami graficznymi spoza wysokiej półki. Zresztą karta graficzna z rodziny GeForce RTX to za mało, by cieszyć się efektownym śledzeniem promieni. Potrzeba naprawdę mocnego PC, by wszystko działało bez spadków płynności.

Cieszyć natomiast mogą się posiadacze konsol nowej generacji. Zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S zostały zaprojektowane w taki sposób, by ray-tracing nie był żadnym wyzwaniem dla możliwości maszyn. Jednak póki co, konsole niespecjalnie mogą się wykazać, gdyż gier nastawionych na RT jest… mało.

Aktualizacja Hitmana 3

Na szczęście twórcy Hitmana 3 wychodzą spragnionym piękna graczom naprzeciw. IO Interactive ogłosiło bowiem, że niebawem pojawi się aktualizacja gry, która umożliwi włączenie ray-tracingu. Twórcy potwierdzili, że w najbliższej przyszłości z tej technologii będą mogli bez przeszkód korzystać gracze PC oraz Xbox Series X/S.

Wyłączenie Adobe Flash Player sparaliżowało pociągi w Chinach. Ostrzegano przed tym od 3 latWyłączenie Adobe Flash Player sparaliżowało pociągi w Chinach. Ostrzegano przed tym od 3 latCzytaj dalej

PS5 bez ray-tracingu?

O tym niestety IO Interactive milczy. W rozmowie z Xbox Wire potwierdzono jedynie aktualizację na PC oraz konsoli Microsoftu, słowem nie wspominając o PlayStation 5. Być może jest to zwyczajne przeoczenie lub poczucie, że wymienianie nazwy konsoli Sony podczas rozmowy z Microsoftem mogłoby być poczytane za nietakt.

Nietakt czy nie, kwestia pozostaje nierozwiązana. Posiadacze PS5 poczuli się pominięci i z determinacją dopytują się o ray-tracing w Hitmanie 3 na ich platformie. Póki co niestety nie otrzymali odpowiedzi, co jest nieco martwiące. Choć z pewnością prędzej czy później aktualizacja na PS5 również trafi, to być może klienci Sony będą musieli poczekać na nią nieco dłużej niż reszta świata.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł